Великобританія внесла до санкційних списків голову окупаційної адміністрації на Харківщині за незаконну депортацію дітей до росії

Уряд Великої Британії вніс до оновленого санкційного переліку осіб так званого голову “військової цивільної адміністрації Харківської області” (створену представниками держави-агресора) Віталія Ганчева. Про це йдеться у повідомленні на урядовому порталі країни. 

Віталій Ганчев. Фото: evocation.info

Ганчев потрапив під санкції за причетність до незаконної депортації українських дітей із Харківської області до росії.

“Сьогоднішні санкції притягують до відповідальності тих, хто підтримує режим путіна, включно з тими, хто бачить знищення України, її національної ідентичності та майбутнього», — наголосив міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі.

Окрім Ганчева, до санкційного переліку потрапили ще 12 осіб.

“Ці люди були причетні до спланованої програми депортації, спрямованої на знищення української культурної та національної ідентичності. Понад 19 тисяч українських дітей примусово депортували до росії або на територію, тимчасово підконтрольну російській владі”, — повідомляє уряд Великої Британії.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи визнала, що депортація російськими загарбниками дітей з української території в рф чи інші тимчасово окуповані райони є геноцидом

Британія стала першою країною, яка запровадила проти Ганчева санкції.

У липні-серпні 2022 року окупаційна влада Харківщини почала масово відправляти до росії в так звані “літні табори” сотні дітей із Куп’янського району, Козачої Лопані, Ізюму, Балаклії. А після вдалого контрнаступу ЗСУ батьки місяцами не могли повернути дітей назад в Україну.

Що ж стосується Ганчева, то він до 2014 року працював у правоохоронних органах на території Харківської області. Зокрема, у 2011 році був співробітником управління громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб, виходив на перевірки нелегальних мігрантів разом із представниками організації “Патріот України”. У 2013 році він працював заступником начальника Дергачівського райвідділу міліції у званні підполковника. За даними декількох російських видань, Ганчев почав співпрацювати з окупантами ще з 2013 року, після чого, сплив в Луганську, де працював у так званому “міністерстві внутрішніх справ лнр”. 

У березні 2022 року Ганчев опинився в Харківській області, спочатку в Козачій Лопані, а потім і в Куп’янську в якості представника окупаційної влади.

Ганчев залишається головною медійною персоною окупантів на Харківщині.

Після вимушеного виїзду на територію росії Ганчев очолив окупаційну адміністрацію Харківщини вже з рф. Він здебільшого перебуває у Бєлгороді, іноді приїжджає в тимчасово неконтрольовані Україною населені пункти Харківської області.

У судовому реєстрі є цікава інформація щодо дій Ганчева в 2014 році. Згідно ухвали Харківського окружного адміністративного суду від 8 вересня 2014 року, Ганчев подав позов до Головного управління МВС України в Харківській області, у якому просить визнати недійсним та скасувати наказ начальника Головного управління МВС України в Харківській області від 10 червня 2014 року в частині оголошення Ганчеву суворої догани.

З ухвали суду стало відомо, що Ганчев 5 травня 2014 року повідомив свого безпосереднього керівника – начальника Дергачівського райвідділу Володимира Демченка про те, що ним було прийнято рішення про вступ до громадської організації “Окремий східний козацький полк”, що зареєстрована у. Золочеві. Ганчев зазначив, що 2 травня 2014 року біля храму Покрови Святої Богородиці в с. Карасівка Золочівського району він прийняв козацьку присягу, після чого був зарахований до складу Окремого східного козацького полку.

Керівник Дергачівського райвідділу міліції 5 травня 2014 року повідомив начальника ГУ МВС України в Харківській області про складання співробітниками Дергачівського райвідділу, зокрема Ганчевим, козацької присяги та зарахування до складу козацького полку.

За результатами службового розслідування було складено висновок, що Ганчев порушив вимоги Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, Присяги працівника МВС України. Суд тоді відмовив Ганчеву у задоволенні позова.

#хац_контроль