Перша заступниця гауляйтера Ганчева, працюючи в міліції, в 2014-2015 роках зливала інформацію спецслужбам росії

Так звана “перша заступниця голови військово-цивільної адміністрації Харківської області” та “керівниик апарату військово-цивільної адміністрації Харківської області” Світлана Надьон в 2014 році співпрацювала зі спецслужбами російської федерації, передаючи відомості стосовно кількості співробітників ГУМВС України в Харківській області та добровольчих батальйонів («Слобожанщина», «Харків-1», «Харків-2»), а також інформацію щодо закріплення за ними зброї та майна. Про це стало відомо з ухвали Київського райсуду міста Харкова від 4 жовтня 2017 року.

Світлана Надьон

Нагадаємо, що в липні цього року Харківський антикорупційний центр повідомляв, що Надьон стала заступницею Ганчева. В липні вони разом їздили на зустріч з так званим “головою донецької народної республіки” Денисом Пушиліним.

Тоді ж стало відомо, що Світлана Надьон з 2015 року перебуває у розшуку згідно ухвали суду про дозвіл на затримання з метою приводу.

За повідомленням Kharkiv Today, з 2015 року Надьон є обвинуваченою у справі щодо несанкціонованого збуту або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації, створеної та захищеної відповідно до чинного законодавства.

Надьон декілька разів не з’являлась без поважних причин в судові засідання. Суд довзолив примусово затримати Надьон, але відмовив у задоволенні клопатання слідчого СБУ щодо застосування заочно до Надьон запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

В ухвалі Київського райсуду міста Харкова від 4 жовтня 2017 року вказано, що 28 травня 2014 року Надьон, яка на той момент займала посаду старшого інспектора групи кадрового забезпечення в Харківському міському управлінні ГУМВС України в Харківській області, познайомилась з громадянином України, який на той час здійснював контакти та спілкування з невстановленими особами з числа співробітників спецслужб російської федерації, у тому числі з метою збирання та пошуку для останніх відповідної інформації.

У період з травня по вересень 2014 року, громадянин України звернувся до Надьон з проханням пошуку та передачі йому відомостей щодо співробітників ГУМВС України в Харківській області та добровольчих батальйонів («Слобожанщина», «Харків-1», «Харків-2»), що перебувають у зоні проведення антитерористичної операції.

Далі Надьон, використовуючи своє службове становище та свої службові зв`язки в середовищі співробітників ГУ МВС України в Харківській області, здійснила несанкціонований збір відомостей стосовно кількості співробітників ГУМВС України в Харківській області та добровольчих батальйонів («Слобожанщина», «Харків-1», «Харків-2») та закріплення за ними зброї та майна.

Крім того, Надьон у листопаді-грудні 2014 року звернулася за інформацію про відомості стосовно співробітників міліції (на той час) в Дергачівському районі до свого знайомого, заступника начальника Дергачівського райвідділу ГУМВС України в Харківській області, з метою отримання від нього зазначеної інформації. Нагадаємо, що на цій посаді якраз працював Віталій Ганчев, але невідомо до кого саме Надьон зверталася тоді, в 2014 році. 

СБУ вдалось довести, що інформацію яку передавала Світлана Надьон в 2014-2015 роках потрапила до спецслужб російської федерації.

Станом на жовтень 2017 року, СБУ також вдалось встановити, що Надьон перебувала на території російської федерації та повертатись до України не планувала.

В ухвалі суду вказано, що Надьон є уродженкою Херсону, де закінчувала школу №35, а станом на 2017 рік, будучи вдовою, мала на утриманні неповнолітнього сина 2002 року народження. Також стало відомо, що Надьон в 2003 році закінчувала філіал ХНУВС у Маріуполі (факультет психології, менеджменту, соціальних та інформаційних технологій).

В жовтні цього року, Надьон після звільнення Харківської області втекла теж до росії і з’явилась на російських пропагандистських ресурсах в репортажі з Краснодарського краю, де відвідала біженців із Харківської області, які проживають у санаторії Єйська, і постраждалих після обстрілу російською армією колони мирних жителів під Куп’янськом.

Щодо дій Ганчева в 2014 році є також цікава інформація в судовому реєстрі. Згідно ухвали Харківського окружного адміністративного суду від 8 вересня 2014 року, Ганчев подав позов до Головного управління МВС України в Харківській області, в якому просить визнати недійним та скасувати наказ начальника Головного управління МВС України в Харківській області від 10 червня 2014 року в частині оголошення Ганчеву суворої догани.

Ганчев в судовому засіданні 8 вересня 2014 року підтримав свої позовні вимоги.

З ухвали суду стало відомо, що підполковник міліції Віталій Ганчев працював в органах МВС з жовтня 1996 року. З 7 лютого 2013 року займав посаду заступника начальника Дергачівського райвідділу міліції. 5 травня 2014 року Ганчев повідомив свого безпосереднього керівника – начальника Дергачівського райвідділу Володимира Демченка про те, що ним було прийнято рішення про вступ до громадської організації «Окремий східний козацький полк», яке зареєстроване в смт. Зоолочів. Ганчев зазначив, що 2 травня 2014 року біля храму Покрови Святої Богородиці в с. Карасівка Золочівського району ним була прийнята козацька присяга, після чого позивач був зарахований до складу Окремого східного козацького полку.

Начальник Дергачівського райвідділу міліції 5 травня 2014 року повідомив начальника ГУ МВС України в Харківській області про прийняття співробітниками Дергачівського райвідділу, в тому числі і Ганчевим, козацької присяги та зарахування до складу Окремого східного козацького полку.

Начальник ГУ МВС України в Харківській області призначив службове розслідування за фактом можливого порушення службової дисципліни.

За результатами службового розслідування було складено висновок, Ганчев допустив порушення вимоги Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, Присяги працівника МВС України. Ганчев присягав на вірність народові України, клявся суворо дотримуватись її Конституції та чинного законодавства. Клявся незалежно від своїх політичних переконань мужньо і рішуче захищати від протиправних посягань на життя, здоров’я, права і свободи громадян, державний устрій і громадський порядок.

Але у присутності членів ГО «Окремий східний козацький полк» у Карасівському Свято-Покровському храмі, Ганчев прийняв присягу на вірність козацтву перед Богом та Товариством, тим самим присягнув виконувати волю своїх великих предків, боротися за свободу та добробут своєї землі, життя за Божим, козацькими та людськими законами.

Ганчев в своїх поясненнях вказав, що при детальному вивченні статуту Східного козацького полку, що один з його пунктів передбачає участь організації в політичних заходах, що суперечить можливості брати в них участь працівнику міліції, тому 8 травня 2014 року подав заяву про відмову від вступу до складу вказаної організації.

Суд тоді відмовив Ганчеву у задоволенні позова.