ВАКС розглядає справу про хабарництво щодо голови Харківського окружного адмінсуду, розпочату після публікації ХАЦ. Вже допитан її заступник

Фото: Судовий репортер

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) розглядає справу проти голови Харківського окружного адміністративного суду (ХОАС) Ольги Панченко, яка звинувачується у передачі 3000 доларів судді цього ж суду Олені Заічко за нескасування за нововиявленими обставинами рішення в інтересах  харківського ЖБК «СЛАЙС». ВАКС вже допитав по цій справі її заступника Михайла Спірідонова.

Засідання по цій справі відбулося 14 січня, повідомляє Судовий репортер.

Суддю Олену Заічко ВАКС допитав у липні 2020-го року. Деталі її допиту можна прочитати за посиланням. 

Звідки виникла справа на голову суду?

Суддя Олена Заічко звернулася із заявою до НАБУ на дії голови суду. У подальшому детективи задокументували передачу їй коштів.

Під час судового засідання, заступник голови суду Спірідонов повідомив, що про справу ЖБК «СЛАЙС» дізнався із соцмереж. Активісти тоді звернули увагу, що суддя Заічко, ухваливши рішення на користь кооперативу з орбіти впливу депутата наближеного до Кернеса, через півтора місяці отримала від міської ради квартиру.

Нагадаємо, що тут мова скоріш за все йде про публікацію ХАЦ від 5 травня 2020 року “Суддя, яка дозволила оточенню Кернеса забудувати 13 гектарів Лісопарку, одночасно отримала від мерії квартиру, площею 100 м² для своїх неповнолітніх дітей”.   

Фото: Судовий репортер

— В соцмережах висловлювалося обурення щодо прийнятого рішення. Що за прийняте рішення суддя Заічко отримала квартиру. Я переслав по вайберу цей лист Заічко на телефон… В один час ми були всі в кабінеті Ольги Володимирівни (голови суду — ред.). Зайшла Заічко і повідомила, що, мовляв, помічниця їй підсунула цю справу і вона, не дивлячись, рішення підписала. І вона не знала, що вона підписує… Після цих публікацій. Зайшла, сказала… Наскільки я пам’ятаю, через деякий час вона звільнила свою помічницю. І потім ця помічниця працювала в судді Шляхової… Не так часто, коли помічника звільняють, потім його хтось із суддів знову бере.

Деталі справи

12 лютого 2020 року суддя Заічко задовольнила позов ЖБК «Слайс» і визнала протиправною відмову Департаменту містобудування та архітектури Харківської міської ради у наданні обслуговуючому кооперативу містобудівних умов та обмежень для проектування будівництва по Білгородському шосе в Харкові на ділянці площею 13 гектарів. 

Із публікації Харківського антикорупційного центру, яку розтираживула ЗМІ, стало відомо, що ЖБК «Слайс» зараховують до орбіти впливу одного з найближчих до Геннадія Кернеса депутатів Харківської міськради – Ігоря Аріха

Приблизно через півтора місяці Відділ приватизації житлового фонду Виконкому Харківської міськради видав дочці і сину судді – Заічко свідоцтво про право власності на квартиру площею 103 кв. м. у новобудові поблизу елітного району Лісопарк в Харкові.

У червні 2020-го до Харківського окружного адмінсуду надійшла заява про перегляд рішення щодо погодження забудови ділянки за нововиявленими обставинами від громадянина Буряка.

З цієї нагоди голова суду Панченко начебто викликала суддю Заічко внутрішнім телефонним зв’язком до себе в кабінет та запропонувала їй неправомірну вигоду за те, щоб не змінювати вже ухвалене рішення, кажучи, що це буде в інтересах впливових осіб міста Харкова.