СПРАВУ ЕКС-ГОЛОВНОГО ЛІКАРЯ, ЯКОГО ЗВІЛЬНИЛИ ЗА УЧАСТЮ ХАЦ, НАПРАВИЛИ ДО СУДУ

 width=

Харківська місцева прокуратура №3 направила до Фрунзенського районного суду міста Харкова обвинувальний акт стосовно 48-річного колишнього головного лікаря Харківської міської дитячої поліклініки № 15 Євгена Кадука, за фактом розтрати бюджетних коштів, підробці офіційних документів та службової недбалості (ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 367 КК України). 

Максимальна санкція статей передбачає 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років.

Що, цікаво під час досудового розслідування Харківська місцева прокуратура №3 затвердила підозру Євгену Кадуку не просто за фактом розтрати бюджетних коштів (ч. 4 ст.191 – передано в суд), а за фактом розтрати майна в особливо великих розмірах та підробці офіційних документів (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України). Максимальна санкція статей передбачала 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років та з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що головного лікаря Харківської міської дитячої поліклініки № 15 звільнили за зловживання службовим становищем. Разом з ним звільнили і дев’ятьох співробітників адміністрації. Масового звільнення передував скандал. Співробітники мед.установи виявили порушення з боку керівництва. Вони звернулися до департаменту охорони здоров’я, правоохоронні органи і підключили до процесу активістів «Харківського антикорупційного центру».

Результатом стало звільнення лікаря та відкриття кримінального провадження.

Як розповів керівник місцевої прокуратури Руслан Скуратович, наразі встановлено, що колишній головний лікар одного з дитячих комунальних закладів охорони здоров’я, зловживаючи своїм службовим становищем, тривалий час виплачував заробітну плату неіснуючим співробітникам.

“Керівник, діючи в інтересах третіх осіб з метою їх незаконного збагачення, вносив до офіційних документів неправдиві відомості. Загалом він розтратив понад 500 тис. грн. бюджетних коштів, виділених для виплати заробітної плати співробітникам медичного закладу”, – пояснив Р. Скуратович.

Зараз екс-лікар за санкцією суду знаходиться під домашнім арештом.

***
Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації відповідальність несе ГО «Харківський антикорупційний центр». Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.