“Харківський антикорупційний центр” продовжує аналізувати ціни на паливо, за якими укладають угоди закупівельники в області. За найдорожчими цінами – 58 гривень за літр, договори уклали два комунальних підприємства. 

Варто зазначити, що суттєвих змін у середніх цінах на паливо в порівнянні з 2022 роком не відбулось.

Так, ціни на постачання дизельного палива були у діапазоні 53-58 гривень.

Найбільші контракти на закупівлю палива уклало КП “Салтівське трамвайне депо”, на балансі якого знаходяться комунальні автобуси. Дизпаливо купують по 57 гривень за літр. Так угоду на придбання палива на 54,7 млн грн уклали з полтавською ТОВ “Его петролеум”. Ця фірма зареєстрована чотири місяці тому. Засновник та директор підприємства Борис Єгоров раніше працював менеджером зі збуту ПП “Маршал”, яка володіє мережею АЗС. 

Ще одна угода на 54,7 млн грн також  уклали з ТОВ “Золотий стандарт К”. Засновником вказаний Костянтин Батвінов. Він був директором та засновником декількох підприємств, пов’язаних з мережею заправок “Енергія-3000”.

Варто зазначити, що “Салтівське трамвайне депо” знизила ціни на паливо в угодах цим підприємством в порівнянні з осінніми контрактами, коли ціни були завищеними.

На 20.5 млн грн був укладений договір з ТОВ “Український експедитор”. Керівником та власником є Сергій Пшеничний. Два роки тому він претендував на посаду директора КП “Харківські теплові мережі”. 

Також на 20,5 млн грн уклали угоду з сумським ТОВ “Укр.Аз.Хім” Івана Протаса. 

Щодо обасті, то один з найбільших контрактів на суму 3,1 млн грн уклало КП “Теплоенерго” Лозівської міської ради. При цьому комунальники не опублікували ані договор, ані специфікацію. Лише кількість дизельного палива та бензину, яке планують купити. Постачальником стало ТОВ “Інтекс-Інвест” Антона Посилаєва. 

Для порівняння: у Первомайському місцеве комунальне підприємство “Жилсервіс” не стало приховувати договір на закупівлю палива вартістю 3,8 млн грн. Контракт на постачання уклали з ТОВ “Оіл Карт Сервіс”. Директором та засновником цієї фірми є Євген Музильов. Він також є директором у ТОВ “Овіс” Володимира Шумілкіна. Ціни в угоді: дизельне паливо – 56 грн за літр, бензин А 95 – 53 грн, бензин А-92 – 46 грн за літр.

Аналогічна угода була підписана цим ж підприємством з КП “Солоницівське ЖКГ”. Її вартість 2,9 млн грн

ТОВ “Оіл Карт Сервіс” уклало угоду з КП “Олексіївський-Агрокомунгосп”. І тут ціни виявилися меншими, за контракти з іншими КП. Якщо ціна на дизпаливо не змінилась, то бензин А-95 планують постачати по 51 гривні за літр. Варто зазначити, що договір підписали в результаті проведення торгів. 

Також треба відзначити й Старовірівську громаду, яка також провела відкриті торги на постачання палива. В результаті ціна за літр дизпалива визначили – 54 гривні, а бензину А-95 – 52,07 гривень. Постачальником стало ТОВ “Інтекс Інвест”. 

Ще ТОВ “Інтекс інвест” уклав угоду на постачання палива для КП “Благоустрій міста Ізюма” Вартість контракту склала 3 млн грн. 

І ось на цьому фоні КП “Харьковские известия” укладають договір з ТОВ “Оіл Карт Сервіс” на постачання дизельного палива по 58 гривень за літр. Вартість договору 155 тисяч гривень. Для порівняння КП “Харківські теплові мережі” уклали контракт на постачання дизельного палива по 55 гривень.

По 58 гривень за літр дизельного палива планує платити і обласне КП “Держпром”. Решта цін в їх майже п’ятимільйонному контракті з “Оіл Карт Сервіс” не є найвищими.

Як бачимо, то суттєвих переплат за одиницю товару на початку 2023 року серед закупівельників області немає, хоча одиничні комунальні підприємства укладають угоду з невеликим завищенням. Також можна відмітити про позитивні рішення закупівельників в області, які проводили відкриті торги та намагалися зекономити. 

 ————————————-

Ця публікація була підготовлена ХАЦ в рамках проекту IWPR Ukraine за підтримки МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.