У Харкові взяли під варту майстра депо “Основа”, який передавав російським спецслужбам дані про техніку Сил оборони 

Суд постановив застосувати до помічника машиніста локомотивного депо “Основа” регіональної філії “Південна залізниця” запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів, тобто до 24 серпня, без визначення розміру застави. Про це стало відомо з ухвали Київського райсуду міста Харкова від 27 червня.

За даними ХАЦ, мова йде про Геннадія Костирка.

Фото Костирка: телеграм-канал “Харків 1654”

Костирку повідомили про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).

За даними слідства, Костирко доєднався до учасників Телеграм-каналу, який адміністрували представники російської спецслужби та через відповідний бот передавав інформацію про наявність, пересування засобів Сил оборони України залізницею. Також він повідомляв про розміщення оборонних фортифікаційних споруд на території Харківського регіону. Костирка дистанційно завербував співробітник 78-го розвідцентру головного управління генштабу збройних сил росії (відомого як гру).

До недавна він працював помічником машиніста локомотивного депо “Основа” і мав можливість збирати дані про вид і кількість техніки українських захисників на залізничній станції, а також її переміщення, не викликаючи підозр.

Інформацію, зібрану і передану Костирком, ворог використовував для планування та коригування ударів, щоб ускладнити логістику для підрозділів Сил оборони, які дають відсіч ворогу на території Харківської області.

Суд також арештував майно, яким володів Костирко: квартиру, земельну ділянку та частину квартири.

Під час обшуку в квартирі Костирко були знайдені прапори рф, прапори синьо-чорного кольору з написом “Донецк”, прапори із написом т. зв. “днр”, наліпка “донецкая республика”, 8 аркушів паперу з надрукованим “гимном донецкой народной республики”, обгортка із написом”вхождение в состав российской федерации Республики Крым и города федерального значения Севастополя”, 6 аркушів паперу, на яких надруковано статтю “Харьковская губерния”, 8 аркушів паперу із статтею “новороссия”, конституція “днр” 2016 року випуску, конституція рф 2017 року випуску.

#хац_контроль