“У “Дії” українцям пояснюють, чому нацизм — це нормально” — фейк пропаганди рф

На фоні обговорюваної теми про запрошення до канадського парламенту 98-річного Ярослава Гунька, який служив в українській дивізії СС “Галичина”, російські пропагандисти намагаються просувати наративи про “український нацизм” як ідеологію на державному рівні.

Цього разу росіяни стверджують, що начебто на порталі “Дія” українцям пояснюють, чому нацизм – це нормально. Зміст цих повідомлень такий: через те, що “деяким подіям не можна дати однозначної оцінки”, українців переконують у тому, що “героями України” начебто є всі, хто воював на боці Німеччини у Другій світовій війні.

Фото: скрин з російського пропагандистського сайту

Це, звісно, фейк.

Пропагандисти в пошуковому рядку матеріалів на порталі “Дія” вбили слово “освіта” і банально у фотошопі замінили новину від 4 вересня “Сім’ї з дітьми можуть оформити допомогу від держави на порталі “Дія”: доступні чотири нові соціальні послуги” на вигадку від 25 вересня – “В Дие (аналоге Госуслуг) украинцам объясняют, почему нацизм — это нормально”.

Фото: скрин з порталу “Дія”

Після зробленого фейку у розділі освітніх матеріалів на порталі додалась також новина від 26 вересня “Нові можливості для комунікаційників: U-LEAD шукає експерта, який працюватиме над цифровою трансформацією регіонів”. Тому на другому скрині на один матеріал більше, ніж у російському фейку.

Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network