У Балаклії на тендерах міськрада надає перевагу ФОПу, який використовує співробітників з фірми місцевого депутата

Балаклійська міська рада уклала угоду з ФОП Зав’ялов Іван Віталійович щодо проведення поточного ремонту приміщень вартістю 144,7 тис. грн.

Про це йдеться на сайті “Прозорро”.

Мова йде про поточний ремонт приміщень за адресою: м. Балаклія, вул. Жовтнева, буд. 18».

Варто відзначити, що міськрада відхилила дешевшу пропозицію ФОП Капустян Руслан Олексійович – 140 тис. грн. При цьому очікувана вартість була 190 тис. грн.Тож в результаті конкуренції на спрощених торгах економія має скласти майже чверть. . 

Крім того, ця закупівля привертає увагу до себе тим, як саме міськрада відхилила пропозицію. Замовник декілька разів знаходив формальні причини для відхилення. представник учасника пояснював та вказував, що всі необхідні довідки є. І все таки їх відхилили.

На підставі того, що “в полі цінова пропозиція – не зазначено – без ПДВ, що не відповідає вимогам Оголошення про проведення цієї закупівлі”. Хоча на скрині ви можете бачити форму пропозиції. 

Варто відзначити, що ідентичної реакції до ФОП Зав’ялов Іван Віталійович з боку замовника не було. Наприклад, відсутність підписів працівників на довідках замовник до уваги не взяв.


Щодо переможця, то ФОП Зав’ялов Іван Віталійович зареєстрований  у травні 2021 року. За два тижні після реєстрації цей підприємець отримав перший підряд від міськради. Перший договір розірвали, нібито, немає потреби. Але за два тижні уклали знову на більшу суму. 


Майже всі підряди цей підприємець отримує від міськради, або їх структурних підрозділів.


Так, він за майже 44 тис. грн. встановив дві альтанки з урнами та ліхтарем у селищі Нова Гусарівка.

Тож в основному цей ФОП отримував дрібні замовлення, доки не виграв перший тендер на поточний ремонт приміщень за адресою: м. Балаклія, вул. Жовтнева, буд. 18».Вартість тих робіт склала 300 тис. грн. 

Цікаво, що на перші торги ФОП Зав’ялов Іван Віталійович подав двох співробітників, які у багатьох документах в системі “Прозорро” фігурують як працівники ТОВ “Балрембуд” – це тендерний фаворит Балаклійської міськради. Засновником цієї фірми є ексдепутат міськради Володимир Пивовар. на минулих виборах Пивовар також намагався потрапити до міськради від партії “Блок Кернеса – Успішний Харків”, але не був обраний.


Міським головою є Іван Столбовий, обраний також від партії “Блок Кернеса -Успішний Харків”. 

—————————————
Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.