Суд тимчасово заборонив будівництво ЖК “Дім на Подолі” (ОНОВЛЕНО)

Суд заборонив “Строй Сіті Девелопмент” здійснювати будь-які підготовчі чи будівельні, демонтажні, земельні роботи на ділянці, де будується ЖК “Дім на Подолі”. Але за два тижні ці заходи скасував.

Про це йдеться в ухвалі Господарського суду Харківської області.

Нагадаємо, що прокуратура подала до суду на ТОВ “Строй Сіті Девелопмент” за незаконну забудову земельної ділянки, яка розташована у провулку Лопатинському в центрі Харкова.

Після чого, прокуратура звернулася до суду щодо засобів забезпечення позову, а саме заборони проводити підготовчі чи будівельні, демонтажні, земельні роботи на ділянці

з кадастровим номером 6310138800:01:009:0013, загальною площею 0,5535 га, розташованої за адресою: за адресою: м. Харків, провулок Лопатинський (ріг вул. Кузнечної) (Основ`янський район міста Харкова) до вирішення справи по суті та набрання рішенням законної сили.

Історія забудови цієї ділянки розпочалася ще у “нульових”. 

Варто відзначити, що в 2005 році ТОВ “Юнігран” отримало земельну ділянку площею в оренду для будівництва житлового комплексу. Цей договір оренди забороняв проводити самовільне будівництво.

“Укладаючи договір оренди, Харківська міська рада розраховувала, що ТОВ Юнігран буде використовувати земельну ділянку для будівництва житлового комплексу, однак товариство не розпочато будівництво в строки, встановлені договором оренди землі, що свідчить про наявність істотних порушень умов договору з боку ТОВ Юнігран”, – йдеться в ухвалі суду.

Також цій фірмі належали приміщення у будинках у провулку Лопатинському. Однак об`єкти нерухомого майна, які на праві приватної власності належали ТОВ Юнігран – фактично відсутні, кілька років тому вони були демонтовані. Підготовчі роботи для подальшого будівництва на час обстеження (а саме 02.02.2018) не проводилися. 

У листопаді 2021 року у міськраді встановили, що окрім земельної ділянки площею 0,5535 га, також використовуються додаткові земельні ділянки площею 0,0192 га та 0,0131 га для будівництва, які не є частиною сформованої земельної ділянки площею 0,5535 га. Земельна ділянка площею 0,4951 га огороджена металевим парканом.

“Встановлено, що вже після порушення умов договору оренди землі від 14.11.2005 за №88177/05, між ТОВ Юнігран та ТОВ “Строй сіті девелопмент” укладено договір про будівництво житлового комплексу по пров. Лопатинському (ріг вул. Кузнечної) в м. Харкові від 28.12.2020, яким ТОВ Строй сіті девелопмент забезпечує проектування, матеріально-технічне забезпечення, будівництво та фінансування об`єкту будівництва житлового комплексу по пров. Лопатинському (ріг вул. Кузнечної) в м. Харкові, введення вказаного об`єкту в експлуатацію та оформлення права власності на нього”, – йдеться в ухвалі суду. 

ТОВ “Строй сіті девелопмент” фактично здійснюється будівництво житлового комплексу Дім на Подолі, який складатиметься з 4 секцій по 18 поверхів бізнес-класу, у яких будуть розташовані офісні та торгівельні приміщення, а також 354 квартири, а також 1-рівневий наземний паркінг.

“Адресою вказаного житлового комплексу буде провулок Лопатинський, 10. Проте, ТОВ “Строй сіті девелопмент” не отримано дозвільних документів щодо будівництва в цілому житлового комплексу з відповідними категоріями та класом наслідків, містобудівних умов тощо, фактично “ТОВ Строй сіті девелопмент” намагається здійснити відповідне будівництво шляхом отримання дозвільних документів лише на приміщення.

Тобто, за інформацію прокуратури, яку та надала до суду, “ТОВ “Строй сіті девелопмент” заздалегідь внесено недостовірні відомості в документи щодо виду будівництва: реконструкція, хоча фактично відбувається нове будівництво багатоповерхового будинку”, – йдеться в ухвалі суду.

Прокурор вважає, що мова йде про “взагалі самовільну забудову земельної ділянки з кадастровим номером 6310138800:01:009:0013 без отримання передбачених чинним законодавством України дозвільних документів”.

Тобто, як вказує прокурор, на теперішній час існує велика вірогідність подання ТОВ “Строй сіті девелопмент” нових документів до Інспекції ДАБК у спрощеному декларативному порядку із заниженням в цих документах класу наслідків (відповідальності) об`єкта (будівництва), щоб формально легалізувати самочинне будівництво багатоповерхового будинку.

На даний час прокуратура хоче через суд привести ділянку у стан, який був у 2020 році.

Зокрема, знести самочинно збудоване нерухоме майно (в тому числі паркан, фундаментну плиту, залізобетонних паль), а також закопать котлован. 

Але 15 лютого, суд відмовив у позові прокурору та скасував заходи забезпечення позову.