Закупівлі масла в області: переплати центра урології та позитив від міських лікарень

Вершкове масло закупівельники у Харківській області купують за цінам від 176 до 469 гривень за кілограм. Найдорожче продукт купляють у КНП “Обласний медичний клінічний центр урології і нефрології імені В.І.Шаповала. 

Також треба відмітити позитивні зміни у закупівлях міських лікарень, які почали проводити торги та економити кошти.

“Харківський антикорупційний центр” продовжує аналізувати закупівлі, які проводяться в Харківській області. Зокрема, порівнювати ціни, за якими купують продукти харчування бюджетні установи.


Цього разу ХАЦ порівняв ціни, за якими купують вершкове масло комунальні та державні установи. Варто зазначити, що характеристики можуть відрізнятися у різних закупівельників. Однак, майже всі купують вершкове масло від 72,5 % жирністю. Також деякі закупівельники обирали придбання фасованого масла, деякі моноліт. Це впливає на вартість.

Найбільша угода та навчальні заклади 

Найбільший за сумою договір цього року уклав Харківський національний університет внутрішніх справ. ВНЗ оголошував торги, за результатами яких уклав угоду з ФОП Скрипка Ірина Сергіївна на придбання вершкового масла на загальну суму 2,6 млн грн. Вартість одного кілограма продукту склало 262 гривні. 

Так як зараз навчальний заклад провів релокацію, то постачати масло їм потрібно буде в чотирьох різних областях України. 

Інший навчальний заклад – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого теж проводив торги, в результаті яких планує укласти угоду на придбання масла за ціною 280 гривень за один кілограм. В тендерній документації вказано, що продукт може бути розфасований у пачки по 0,2 або 0,4 кг. 

За такою самою ціною уклало угоду й міська клінічна лікарня №2 імені проф. Шалімова. 

Найбільша переплата

Що стосується найдорожчих цін, то тут “відмітилось” КНП “Обласний медичний клінічний центр урології і нефрології імені В.І.Шаповала. Вони без проведення торгів уклали угоду щодо придбання вершкового масла на суму 375,96 тис. грн. При цьому ціна за один кілограм вказана – 469,95 гривен. 

Постачальником виявилась ФОП Ярмак Інна Володимирівна. 

Ще у 2016 році ХАЦ її згадував у публікації. Тоді вона виграла тендер на постачання картоплі, де в тендерній документації були прописані дискримінаційні умови. Більш дешевші пропозиції відхиляли. 

Також ХАЦ відмічав, що весь персонал, який ФОП залучала для виконання цієї закупівлі, згідно виписок з трудових книжок, працював у ТОВ «Здорове харчування» Олени Науменко. Зараз це підприємство має назву ТОВ “ТЛК “Схід” 

Для порівняння Обласний центр паліативної медицини “Хоспіс” уклав угоду на придбання масла за ціною 265 гривень за кілограм. Постачальник – ФОП Чічімов Олександр Вікторович. 

Закупівлі міських лікарень

Комунальне некомерційне підприємство “Міський пологовий будинок №3” купує масло по 300 гривень за кілограм у ФОП Шляховий Григорій Володимирович. 

І цей ж постачальник укладає угоду з ДУ “Інститут медичної радіології та онкології імені Григор’єва” загальною вартістю 66 тис. гривень, в якій ціна за кілограм продукту становить 330 гривень. 

Для порівняння Державний заклад “Український медичний центр акушерства, гінекології та репродуктології МОЗ України” оформило договір з ФОП Чучкін Георгій Олегович по 302 гривні за один кілограм. Тут загальна вартість контракту склала 36 тис. грн.


А ось для КНП “Міська клінічна лікарня №14 ім. проф. Л.Л.Гіршмана” Георгій Чучкін постачає вже по 308,95 гривень за кілограм. При тому тут договір на суму понад сто тисяч гривень.

Для порівняння інша міська лікарня вирішила провести аукціон і ціна на масло виявилась значно меншою.  КНП “Міська клінічна лікарня №13” в результаті торгів уклало угоду з ФОП Лісойван Вікторія Іванівна. Медичний заклад купував продукт у пачках по 200 г. Вартість однієї пачки склала 48 гривень, або 240 гривень за кілограм. 

Але найбільша економія за результатами аукціону відбулась у КНП “Міська клінічна лікарня  швидкої та невідкладної медичної допомоги імені Мещанінова”. А торги прийшли п’ять учасників. В результаті аукціону економія склала 70 тисяч гривень. Переможцем стало дніпровське ТОВ “Ісполін плюс” Людмили Тарасової. Ціна за один кілограм складе 176 гривень. І це найменша ціна серед всіх закупівель вершкового масла в області.

Проведення торгів міськими лікарнями – це один з головних позитивів на початку року. Але варто зазначити, що після дешевої угоди, не хотілось би, щоб постачальник почав гратись з додатковими угодами і піднімати ціни.


Закупівлі в області

КУ Панютинський психоневрологічний інтернат підписав договір на придбання масла майже по 310 гривень у ФОП Бобро Сергій Володимирович. 

А ось за однією з найнижчих цін на масло в договорах протитуберкульозних закладів.


Наприклад, КНП “Обласний протитуберкульозний диспансер №3″ уклав угоду про придбання масла по 187 гривень за кілограм. Угоду заключили з зміївським ТОВ “С-Транс”.

 Обласний туберкульозний санаторій “Занки”в результаті торгів уклав договір на придбання масла по 205 гривень за кілограм. Варто зазначити, що мова йде про фасування моноліту в ящиках по 5 кг в обої випадках.

Цікаво, що при цьому КУ Зміївський геріатричний пансіонат купує продукт по 309 гривень за кілограм. Сума договору 650 тисяч гривень. Постачальник ФОП Кіреєва Наталія Михайлівна. В сусідній громаді Слобожанська лікарня змогла укласти договір по 280 гривень за кілограм продукту. 

Також недорогий продукт купують дві комунальні установі: “Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)” Краснокутської та Сахновщинської селищних рад. 

В Краснокутську уклали угоду щодо постачання масла по 200 гривень за кілограм. Договір підписано з ФОП Діденко А.І.

В угоді терцентру з Сахновщини постачальником є СПДФО Артюх Вячеслав Григорович. Також вказано, що їм постачають масло по 225 гривень за кілограм. 

Окремо, хочеться відмітити закупівельників, які на деокупованих територіях, які намагаються економити кошти та проводити торги.

Балаклійська клінічна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування в результаті аукціону уклала угоду з ФОП Іванусенко Михайло Олександрович щодо придбання вершкового масла за ціною 259 гривень за кілограм. 

Це на 50 гривень за кілограм дешевше, ніж уклали угоди більшість обласних установ закритого типу.


І на цьому фоні є закупівля Красноградської центральної районної лікарні, яка підписала угоду про придбання продукту по 330 гривень.


Раніше ХАЦ проаналізував ціни на рибу серед закупівельників області.

 ————————————-

Ця публікація була підготовлена ХАЦ в рамках проекту IWPR Ukraine за підтримки МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.