Хто на Харківщині купує коштовну сочевицю для шкільного меню Клопотенка

У новому шкільному меню від відомого кулінара Євгена Клопотенка для урізноманітнення вибору гарнірів окрім рисової, гречаної та вівсяної каші, у меню додали булгур, сочевицю та кускус.

ХАЦ продовжує порівнювати ціни на закупівлі продуктів для нового шкільного меню у різних закладах освіти області. Цього разу ми перевіряли ціни на сочевицю, де ціна вар’юється від 50 до 120 грн за кг. 

Виявилося, що найкоштовніша сочевиця буде у деяких обласних школах в Харкові та у дитсадках Балаклії.

Так, у Балаклійських дошкільних навчальних закладах  сочевицю купують по 88 грн за кг. Угоду підписали напряму, ігноруючи всілякі аукціони, поряд у “Балаклійській спеціальній школі” вартість цього продукту склала 90 грн. 

Для порівняння відділ освіти у Чкалівській громаді уклав угоду на придбання сочевиці за ціною 50 грн за кг. Це більш ніж в півтора рази дешевше, ніж у Балаклії. 

Майже рекордна ціна виявилася у Харківській спеціальній школі № 3 обласного підпорядкування. Вартість сочевиці склала 112 грн за кг. Постачальник ФОП Драган Наталія Миколаївна. Ще дорожче – по 120 грн у ліцеї “Рятувальник”. Постачальник ФОП Харін Олександр Григорович. 

Що стосується інших  закладів освіти підпорядкованих облраді, то “Харківська санаторна школа №11” купує сочевицю по 80 грн за кг. Така сама ціна й у договорі, який уклало Управління освіти Адміністрації Київського району міста Харкова – це вже міське підпорядкування. 

Для порівняння “Куп’янська спеціалізована школа”, яка також підпорядковується облраді, купує сочевицю значно дешевше, ніж у Харкові – по 61 грн за кг.

Як бачимо різниця між двома закладами освіти, що обидва підпорядковуються обласній раді – вдвічі. 

Що стосується інших громад області, то у Сахновщині сочевицю купують по 69 грн. за кг, Вовчанську – 85 грн за кг, у Краснограді – 60 грн.

Як бачимо, ціни на сочевицю в області співпадають за тенденціями з закупівлями інших продуктів харчування для навчальних закладів. А тенденція така є заклади освіти, які купують продукти та дбають про економію, а є ті, хто підписує угоди на захмарні суми. 

Раніше ХАЦ дослідив за якими цінами купують спеції заклади освіти у Харківській області та як вони відрізняються. Спеції також почали купувати в результаті впровадження меню від Клопотенка. 
—————————————–
Якщо вам подобаються матеріали ХАЦ, то нашу діяльність можна підтримати за посиланням.