How Much Is The Fish? ХАЦ проаналізував ціни на закупівлю риби

Відділ освіти Зміївської міськради є лідером за цінами на рибу серед закупівельників області.

На початку року закупівельники активно укладають угоди на постачання продуктів харчування. І 2023 рік не став виключенням. Так, інтернати, лікарні та інші підприємства укладали угоди щодо придбання риби. В основному мова йде про закупівлю замороженого хека.

Тож, “Харківський антикорупційний центр” вирішив проаналізувати за якими цінами та процедурами укладалися угоди.

Лідером за ціною на придбання мороженого хеку є відділ освіти Зміївської міськради, який уклав угоду щодо придбання продукту по 194 гривні за кілограм. Угоди укладаються на дрібні партії. Ціна у грудні та січні не змінювалась. Підрядником є Воронцова Ксенія Вікторівна.

Ксенія Воронцова є родичкою екс-депутата Зміївської райради, депутата міськради та директора КП “Зміївське БТІ” Дмитра Воронцова.

Раніше ХАЦ писав, що саме Ксенія Воронцова постачає найдорожчі курячі яйця в області. 

Повертаючись до цін на рибу, для порівняння Зміївський геріатричний пансіонат протягом місяця уклав дві угоди щодо придбання риби. В грудні вона підписали договір за ціною 159,9 гривень, а у січні – 172 гривні. Тобто значно дешевше, ніж ціни, за якими купує відділ освіти у тому ж Змійові.

Але варто зазначити, що угоду з ФОП Луценко Яна Володимирівна установа уклала без проведення торгів. Загальна сума угоди склала понад 800 тисяч гривень. Тобто пансіонат, навіть, не намагався пошукати більш дешевшого постачальника.

Щодо Яни Луценко, то вона також є постачальником для Безмятеженського психоневрологічного інтернату. Вартість договору 70 тис грн, ціна за 1 кілограм риби складає 176,9 грн.

Стосовно найдешевшої ціни, то таку угоду уклав КНП “Обласний медичний клінічний центр урології і нефрології імені Шаповала”. Постачальником є ФОП Булгакова Юлія Анатоліївна, а ціна складає 130 гривень за кілограм.

Загальна вартість угоди 59 тисяч гривень

Обласний клінічний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення уклав договір з ФОП Козирєва Юлія Олександрівна вартістю майже 300 тисяч гривень з ціною 141 грн за кілограм.

Менше 150 гривень за кілограм продукту буде платити й міська лікарня № 27 гривень. Постачальник – Абрамченко Віталій Олексійович. Варто зазначити, що якщо при закупівлі яєць у цього постачальника лікарня підписала угоду за цінами вище ринкових, то зараз в них ціна виявилась одна з найменших.

Найбільші ціни зафіксували у закупівлях обласної дитячої лікарні №1 , яка купує у ФОП Краснорудська Аліна Станіславівна рибу за ціною понад 172 гривень за кілограм. Тож є питання щодо ефективності закупівлі, адже є обласні медичні заклади, які знайшли постачальника дешевше на 30 грн за кілограм продукту. 

Серед установ за межами Харкова найменші ціни виявилися у санаторія “Ріпки” та комунальна установа “Центр надання соціальних послуг” Біляївської сільської ради. Ціна за один кілограм риби складає 150 та 151 гривні відповідно.

 ————————————-

Ця публікація була підготовлена ХАЦ в рамках проекту IWPR Ukraine за підтримки МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.