Ремонт шкіл, придбання медобладнання та коштовне масло для вузу: підбірка закупівель тижня на Харківщині

Протягом тижня у Харкові уклали угод на ремонт шкіл у Індустріальному районі міста на суму майже 6 мільйонів гривень. Будівлі школ планують підготувати до зими, встановити вікна, підлатати покрівлю.

Про це стало відомо під час аналізу закупівель в Харківській області на сайті “Прозорро”.

Мова йде про ремонт шести закладів освіти. Підрядниками стали фізичні особи -підприємці, які співпрацюють саме з Департаментом освіти міськради, або районним управлінням.

Окрім Харкова, ремонт школи замовили в Слобожанській селищній раді, Люботині.

Взагалі цього тижня закупівельники у Харкові та області уклали договорів на суму понад 50 мільйонів гривень. Майже половину суми склала закупівля рентгенобладнання для міської багатопрофільної лікарні.

Також помітними були закупівлі Харківського національного університету внутрішніх справ, який зараз перебазувався до Кам’янця-Подільського хмельницького області.

Справа в тому. що вуз вирішив купувати масло по 260 гривень за кілограм.Для порівняння Управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради купує масло для шкіл по 175 гривень за кілограм. І така ціна адекватна для Хмельницької області. Так, Хмельницька АЕС, яка не дуже стиснена у фінансах, купує масло ще дешевше – по 150 гривень за кілограм.

Тож вартість кілограма масла майже на 100 гривень дорожче за середньо ринкову у регіоні куди переїхав вуз викликають питання. Схоже, що вуз не замислювався питання економії коштів, навіть, під час війни.

Варто зазначити, що у системі “Прозорро” закупівля була віднесена до Харківської області, хоча місце постачання вказана Вінницька та Хмельницька область. Тож ХНУВС варто намагатися залучати місцевих постачальних продуктів харчування в цілях економії.

—————————————

Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.