Комунальники Терехова купують сіль за найдорожчими цінами в Україні, переплачуючи десятки мільйонів

Комунальні підприємства “Шляхрембуд” та “Харківблагоустрій”  уклали декілька угод на придбання технічної солі за найдорожчими в Україні цінами.

Про це свідчать результати моніторингу системи “Прозорро”.

Так, “Шляхрембуд” уклав угоду з ТОВ “Укрхімстандарт” на постачання технічної солі вартістю понад 44 млн. грн. Ціна однієї тонни солі складає 14799 грн.

Крім того, це ж комунальне підприємство уклало дві угоди з ТОВ “Мавел Україна” загальною вартістю 36,5 млн грн. Ціна однієї тонни солі 14523 гривні.

Раніше ХАЦ писав, що ТОВ “Мавел Україна” це новостворена фірма, яку зареєстрували у середині вересня.

Директором та засновником фірми вказаний Роман Шкребець з селища Слобожанське Чугуївського району. 

Крім того, на Єдиному порталі публічних коштів є проплати, які виконало КП  “Шляхрембуд” на користь ТОВ “Наноекспо+” на придбання технічної солі, на загальну суму понад 28 млн грн.

Тобто загальна сума, яку “Шляхрембуд” планує витратити на придбання технічної солі – понад 100 млн грн.

Також угоду на придбання технічної солі (3 помолу) уклало інше комунальне підприємство “Харківблагоустрій”. Вартість угоди з “Укрхімстандарт” склала 12,28 млн грн. А вартість однієї тонни 14799 грн.

У всіх випадках відкриті торги не проводилися.

ТОВ “Укрхімстандарт” записане на Олексія Юркова. Щодо “Наноекспо+”, то ця фірма фірма записана на Павла Петровича. Раніше власником цієї фірми був син колишнього мера Феодосії Олександр Шайдеров. Шайдеров після анексії Криму отримав російське громадянство, яке не показує в українському реєстрі. Крім того, він продовжив вести бізнес у Криму.

Щодо порівняння цін на придбання технічної солі, то ДП “Харківський облавтодор” за результатами торгів уклав угоду на придбання солі вартістю 8140 гривень за тонну. Це майже вдвічі дешевше за “Шляхрембуд”.  

Сумський облавтодор купує сіль по 10290 гривень за тонну. КП “Управління автомобільних шляхів” Житомирської міськради після проведення аукціону уклало угоду на придбання солі за ціною менш ніж 10000 гривень за тонну.

Комунальне підприємство Вінницької Міської Ради “Вінницяміськтеплоенерго” купує сіль помолу №3 за ціною 9690 гривень за тонну. 

Менше десяти тисяч за тонну коштує сіль й у Києві. Тож лише харківські комунальники відзначилися придбанням дорогої солі без проведення торгів. Таке рішення може коштувати бюджету переплати на суму від 20 мільйонів гривень. 

—————————————

Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.