Суд визнав винним таксиста з Харкова, який передавав ворогу інформацію про дислокацію військових ЗСУ та фотографував місця обстрілів (ч. 7 ст. 111-1 КК України – колабораційна діяльність) та призначив покарання у виді 14 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах влади строком на 14 років, з конфіскацією майна. Про це стало відомо з вироку суду.

Харків’янин після початку повномасштабної війни став неофіційно працювати в таксі “Шара” та “3000”, увійшов до агентурної мережі рф, кадри до якої підбирав громадянин України, що проживає з квітня 2022 року в росії.

Метою діяльності цієї агентурної мережі було збирання інформації щодо позицій підрозділів ЗСУ, переміщення військової техніки та особового складу, виявлення логістичних шляхів постачання іноземної зброї.

Із серпня 2022 року таксист через Telegram почав спілкування з координатором агентурної мережі та одразу передав інформацію стосовно результатів обстрілу однієї з будівель у Харкові. Він повідомив про відсутність особового складу ЗСУ на території Харківського технічного ліцею, із наданням фрагментів карти.

Протягом серпня – грудня 2022 року таксист-нелегал передав у Telegram координатору агентурної мережі у росії інформацію про обстріл Харківського університету внутрішніх справ, про наявність гуманітарної допомоги у будівлі школи (фотознімки будівлі та зображення карти місцевості), інформацію про відсутність результатів обстрілу будівлі Патрульної поліції (із наданням фрагменту карти), намагався підтвердити функціонування пунктів ремонту військової техніки в чотирьох цехах, функціонування складу з ракетами. Також передав інформацію стосовно продовження роботи  об’єкту, по якому тричі здійснювалися ракетні удари, та функціонування бази з великою кількістю вантажних автомобілів та бетонозмішувачів.

Допитаний у суді таксист свою вину не визнав повністю та пояснив, що протягом 2020 – 2022 років він неодноразово брав участь у дебатах та соціологічних дослідженнях, які проводились різними міжнародними організаціями під егідою ОБСЄ на території України. Начебто на одних з таких дебатів улітку 2021 року в одному з клубів він познайомився з чоловіком, який назвався працівником ОБСЄ та показав йому якесь посвідчення. Раніше він з ним не був незнайомий, але знав, що він був помічником депутата у Верховній Раді, очолював Фонд людей з інвалідністю, був шанованою людиною. 

За словами обвинуваченого, улітку 2022 року він йому зателефонував та запропонував співпрацювати по лінії ОБСЄ, сказав, що розгляне питання його штатного співробітництва в ОБСЄ. Нібито він пообіцяв таксисту, що він буде керувати харківською “підрозділом” ОБСЄ. Ця людина по Telegram задавала йому питання про обстановку в Харкові, про реакцію людей на військові дії, їхній настрій, а також про місця ракетних обстрілів, “прильотів” по різних об`єктах у місті. Всю інформацію він брав із медіа та сюжетів ТБ. Обвинувачений каже, що це була відкрита інформація. Він йому начебто не представлявся працівником спецслужб рф, розвідником чи шпигуном. Вважає, що той ввів його в оману, повів себе як шахрай.

Також з листування обвинуваченого стало відомо, що той збирався піти працювати в навчальний центр ЗСУ. Російський координатор агентурної мережі навіть підтримував таке бажання, бо, перебуваючи у центрі, його агент міг бути більш корисним для перемоги рф.

#хац_контроль