Стали відомі імена бойовиків “лнр”, яких підозрюють у вбивстві чотирьох людей, зокрема дитячого письменника Володимира Вакуленка

33-річний Владислав Володимирович Нескородьєв (позивний “Лев”), командир 4-ї роти 4-го батальйону 204-го стрілецького полку мобілізаційного резерву “лнр” 2-го армійського корпусу 8-ї загальновійськової армії Південного воєнного округу зс рф, мешканець м. Олександрівськ Луганської області. Саме його поліція підозрює в організації та віддачі наказу щодо вбивства дитячого письменника Володимира Вакуленка з Ізюму, а також ще трьох місцевих, серед яких учасник АТО Юрій Кавун, а також Іван Шабельник та Леонід Таран, якому на момент вбивства було 75 років. Про це стало відомо з сайту Офісу Генпрокурора України.

Фото: Харківська обласна прокуратура

50-річний Сергій Анатолійович Удоденко (позивний “Удод”),  кулеметник 4-ї роти 4-го батальйону 204-го стрілецького полку мобілізаційного резерву “лнр” 2-го армійського корпусу 8-ї загальновійськової армії Південного воєнного округу зс рф, уродженець Луганську. Його поліція підозрює у виконанні за наказом Нескородьєва вбивств з вогнепальної зброї Володимира Вакуленка, Юрія Кавуна та Леоніда Тарана, а також побитті Івана Шабельника, від чого він помер на місці.

Фото: Харківська обласна прокуратура

Окрім цих бойовиків, у викраденнях людей брали участь підлеглі Нескородьєва, заступник командира 4-ї роти, бойовик на ім’я Дмитро (позивний “Академік”), командир одного зі взводів 4-ї роти, бойовик на ім’я Кирило (позивний “Кір’ян”).

Із тексту підозри стало відомо, що Нескородьєв, Удоденко та два зазначені бойовики, перебуваючи в окупованому селі Капитолівка Ізюмського району, дізнались, що тут проживає дитячий письменник Володимир Вакуленко, який виступає проти дій рф. 22 березня минулого року “лнрівці” приїхали до його будинку та провели “обшук”. Опісля вони забрали з собою письменника та його 14-річного сина, намагаючись схилити Вакуленка-старшого до співпрац. 

Фото Вакуленка: Харківська обласна прокуратура

Отримавши відмову, окупанти відвезли письменника разом із сином додому. 

Проте через день повернулись до будинку Вакуленків, забрали Володимира з рюкзаком із шевронами ЗСУ та “Азову”, який чоловік носив із собою навіть під час окупації. Нескородьєв наказав Удоденку застрелити Вакуленка, той виконав наказ, тричі вистріливши у письменника з пістолета “Макаров”. Тіло Володимира Вакуленка з документами знайшли вздовж дороги поблизу АЗС на автошляху з Ізюму у напрямку села Капитолівка. 

Крім цього, за аналогічними наказами від Нескородьєва Удоденко убив учасника АТО Юрія Кавуна та Шабельника з Тараном, яких окупанти затримали у лісі, коли вони збирали шишки для розпалювання вогнища та приготування чаю. 

#хац_контроль