ХАЦ ідентифікував російського фсбшника, який організував катування місцевих в Балаклії під час окупації

Управління СБУ в Харківській області заочно повідомило про підозру 30-річному робітнику федеральної служби безпеки росії, мешканцю та уродженцю Калінінградської області, Павлу Петровичу Каширському за фактом надання наказів на жорстоке поводження з цивільним населенням та на вчинення інших порушень законів та звичаїв війни (ч.1 ст. 438 КК України). Про це стало відомо на сайті Офісу Генпрокурора України.

Фото Каширського – “Радіо Свобода”. Програма “Схеми”.

Каширський є старшим оперуповноваженим відділу Управління фсб росії по Балтійському округу і військам Калінградської області.

Як вказано в тексті підозри, за наказом Каширського у Балаклійському відділі поліції під час окупації облаштували катівню, в якій місцевих мешканців примушували співпрацювати з фсб рф, застовуючи для цього фізичне насилля, погрози позбавлення життя, імітацію розстрілів і т.д.

Слідство наводить два випадки, коли Каширський безпосередньо віддавав накази військовим рф на незаконне затримання, подальше утримання протягом багатьох днів, катування, застосування тортур щодо місцевих мешканців.

Ковригу Івана Олександровича незаконно утримували та наносили тілесні ушкодження з 18 по 28 квітня минулого року. Волобуєва Руслана Володимировича незаконно утримували та наносили тілесні ушкодження з 18 травня по 6 червня. Місцевих мешканців утримували у вищезгаданій катівні, яку облаштували у Балаклійському відділі поліції.

Нагадаємо, що ХАЦ раніше публікував прізвища російських військових, які входили у так званий штаб угруповання військ “Балаклія”, яке з початку березня до середини липня минулого року окуповувало території Харківського, Чугуївського та Ізюмського районів Харківської області.

Також ми повідомляли про те, що СБУ заочно повідомила про підозру колишньому окупаційному «коменданту» Балаклії, який катував мешканців міста.

#хац_контроль