Справа Електроважмаша: ВАКС відправив у в’язницю двох менеджерів та закордонних підрядників підприємства

Вищий антикорупційний суд засудив до 4 років ув’язнення колишнього заступника директора державного підприємства «Завод «Електроважмаш» Миколу Корнійчука та начальника управління цього заводу Олега Богданова. Також терміни отримали представники підрядників Оксана та Андрій Євдокімови. 

Ще одного ексзаступника директора ДП Олександра Гордія виправдали.

Таке рішення 22 листопада ухвалила колегія суддів ВАКС, пише “Слово і діло”.

Суд призначив ексзаступнику директора заводу «Електроважмаш» Корнійчуку покарання у виді позбавлення волі на строк у 4 років із забороною обіймати певні посади протягом 3 років і штрафом у 17 тисяч грн. Начальника управління заводу «Електроважмаш» Олега Богданова теж позбавили волі на 4 роки і заборонили йому обіймати певні посади протягом 2,5 років зі штрафом у 17 тис. грн.

Бенефіціару чеської компанії Ksanko s.r.o. Андрію Євдокімову призначили 4 рокі ув’язнення зі штрафом у 17 тис. грн, а директорці цієї фірми Оксані Євдокімовій – 3,5 роки тюрми із забороною протягом 3 років обіймати певні посади та штрафов у 17 тис. грн.

Також судді застосували спеціальну конфіскацію до 217 306 євро.

Крім того, ВАКС застосував до обвинуваченого Корнійчука запобіжний захід у вигляді 208 тис. грн застави і поклали на нього обов’язки, серед яких носити браслет та не покидати Україну без дозволу. На Богданова, Євдокімова і Євдокімову поклали низку обов’язків.

Вирок не набув чинності і може бути оскаржений протягом 30 днів до Апеляційної палати ВАКС.

Нагадаємо, у цій справі НАБУ і САП повідомили про підозру двом заступникам директора заводу «Електроважмаш» Олександру Гордію та Миколій Корнійчуку. Крім них, органи правопорядку повідомили про підозру начальнику управління заводу «Електроважмаш» Олегу Богданову; директорці чеської компанії Ksanko s.r.o. Оксані Євдокимовій та бенефіціару цієї фірми, чоловіку Євдокимової Андрію. Останнього суд взяв під варту.

Як раніше писав ХАЦ, на думку слідства, у 2017 році посадовці ДП «Завод «Електроважмаш» за посередництва підконтрольної їм компанії, зареєстрованій у м. Прага (Чеська Республіка), організували продаж запасних частин компанії реального сектору економіки (Литовська Республіка).

Підозру отримали два заступнику директора ДП «Завод «Електроважмаш», начальник управління ДП «Завод «Електроважмаш», кінцевий бенефіціар чеської компанії, директор чеської компанії.

Ті запчастини, які «Електроважмаш» продав чеській компанії за 600,3 тис. євро, остання перепродала литовській за майже вдвічі більшою ціною — 1,22 млн євро. В результаті ДП «Завод «Електроважмаш» недоотримало, якщо б продавало напряму, 13,7 млн грн, що підтверджено експертизами.

За даними судового реєстру, серед фігурантів кримінальних проваджень стосовно «Електроважмашу» була якраз чеська компанія «Ksanko s.r.o.».

Цікаво, що нещодавно КП “Харківський метрополітен” почав віддавати підряди дочері Євдокімових. Комунальне підприємство “Харківський метрополітен” перерахував ФОП Євдокімова Дар’я Андріївна 3,72 мільйона гривень за запчастини до редуктора.