Апеляція ВАКС підтвердила реальні терміни для топ-менеджерів Харківобленерго та Харківводоканалу, які допомогли вивести 20 мільйонів


Апеляція ВАКС залишила без змін вирок вже ексзаступнику начальника фінансового управління Харківобленерго Віталію Тєлєгіну та експершому заступнику гендиректора КП “Харківводоканалу” Романа Білику.

Першого засудили до 5 років позбавлення волі, а другого – до 4 років ув’язнення.

Про це повідомила пресслужба суду.

За даними сайту “Наші Гроші” 31 липня 2015 р. КП «Харківводоканал», «Трансфербутик» і «Харківобленерго» уклали договір про переведення боргу. За цим договором, водоканал перевів на «Трансфербутик» свій борг перед обленерго на суму 19,63 млн грн. Новий боржник компанія «Трансфербутик» мала повернути кошти обленерго протягом 6 місяців, але не зробила цього.

 А от кошти перерахували іншим фірмам нібито за надані послуги.

Як пише “Судовий репортер”, експертиза підтвердила збитки «Харківобленерго» в розмірі 19,6 млн грн. 65% акцій «Харківобленерго» належать державі в особі Фонду держмайна.

Ще у 2016 році Господарський суд Києва ухвалив стягнути із компанії «Трансфербутик» суму збитків на користь «Харківобленерго».

За версією обвинувачення, посадовці «Харківводоканалу» і «Харківобленерго» порушили «Про електроенергетику». Спецпорядок розрахунків за електричну енергію не дозволяв здійснювати розрахунки іншими особами, які не є споживачами електроенергії.

Колишнього заступника начальника фінансового управління «Харківобленерго» Віталія Тєлєгіна засудили до 5 років позбавлення волі із заборою обіймати певні посади строком 3 роки та зі штрафом у 17 тисяч гривень. До набрання вироком законної сили Тєлєгіна обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 190 тисяч гривень. Після оголошення вироку його затримали в залі суду.

Експершому заступнику генерального директора КП «Харківводоканал» Роману Білику призначено 4 роки позбавлення волі із забороною права обіймати певні посади строком на 2 роки та зі штрафом у 17 тисяч гривень. До Білику застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Нагадаємо, що до створення антикорупційного суду подібні справи розглядались у районних судах. Раніше ХАЦ писав, що суд вирішив амністувати екскерівника правління АК «Харківобленерго» Володимира Яворського, який сприяв розтраті понад 150 млн. грн.

Яворський якраз був керівником Тєлєгіна у 2015 році.