“Харківський антикорупційний центр” дослідив ціни на паливо, яке купують підприємства та організації на території області в останні два тижні.

У травні-червні в Україні були проблеми з придбання  палива після нанесення російськими окупантами ракетних ударів по нафтобазам. Однак, в останній місяць ситуація на паливному ринку стабілізувалася. Тож ХАЦ вирішив дослідити за якими цінами купують паливо на території області.

Середня ціна на бензин А95 на території області становить 50 гривень за літр. Далі ціна може змінюватися в залежності від умов постачання та оплати.

Найдорожчий бензин за останній місяць купує Управління освіти адміністрації Київського району Харківської міськради. Ціна за бензин А95 складає 56 гривень за літр. Постачальником є дніпровське підприємство “Оіл Карт Груп”. Ця фірма постачає паливо ще кільком організаціям у Харкові. так, один з медичних закладів, який теж розташований у Київському районі, купує паливо у цієї ж фірми по 54 гривні за літр. Аналогічна ціна й у освітнього закладу, який розташований у місті.

Солоницівська селищна рада купує бензин у цієї дніпровської компанії по 52 гривні за один літр. Ще дешевше ця фірма погодилася продавали паливо обласному КП.

Варто зазначити, що найдешевші ціни на паливо можна зафіксувати у Чугуєві – місто, яке перебуває фактично на лінії фронту.

Територіальний центр соціального обслуговування Чугуївської міськради купує бензин А95 за ціною 46 гривень за літр, а дизельне паливо – 50 грн/літр.

Постачальником є місцеве підприємство. Це ж підприємство постачає бензин медичному закладу на території Малинівської громади по ціні 48 грн/літр.

В цілому ж середня ціна на дизельне паливо Energy  у закупівельників на території області – 55 грн/літр.

Також до аномалій можна віднести закупівлю бензину А95 Кегічівською селищною радою, на території якої не відбувається бойових дій, але паливо вони купують майже по 55 гривень за літр. Постачальником є запорізьке підприємство “Торговий дім “Евередж Трейд”.

Ще можна відмітити роботу комунального підприємства “Жилсервіс” Первомайської міськради, яке відреагувало на зниження світових цін на нафту. В результаті підписаних додаткових угод з постачальником ціна на дизельне паливо зменшилася з 57 до 53 гривень за літр, а на бензин А95 – з 52 до 49 гривень за літр.

Як бачимо, то додатковими угодами можна не лише збільшувати ціни, а й зменшувати в залежності від коливання ринкових цін.

Подібну практику може взяти до уваги, наприклад, міське КСП “Інженерні мережі”, яке уклало угоду з “Оіл Карт Груп” у червні щодо придбання бензину по 60 гривень за один літр, а дизельного палива – по 64 грн/літр і ніяких додаткових угод у систему “Прозорро” не завантажило.

Нагадаємо, що для військових потреб у червні-липні в Харківській області уклали 1210 договорів на суму в 180 мільйонів гривень

—————————————

Ця публікація зроблена Харківським Антикорупційним центром в рамках Matra Programme, що фінансується урядом Нідерландів. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ХАЦ і не обов’язково відображає погляди уряду Нідерландів.