Навесні 2023 року вже набагато більше замовників почали проводити відкриті торги для закупівлі палива. Крім того, ціни продовжують потроху знижуватись. Але не завжди закупівельники це помічають.

Найбільші переплати залишаються у комунальних підприємств міста Харкова, коли КП просто ігнорують електронну систему закупівель і укладають пряму угоду. 

Медичні заклади

З позивиту відразу можна відзначити закупівлю Міської лікарні №3, яка провела торги та уклала угоду про придбання палива на суму 256,8 тисяч гривень. При цьому ціна бензину А-95 склала 42,48 гривень за літр, а дизпалива – 43,44 гривні за літр і це з ПДВ.

Варто зазначити, що ці суми відразу показують зменшення цін на палива в порівнянні з кінцем лютого – початком березня.

Підрядником стало ТОВ “Торговий дім “Сан Ойл”.

Для порівняння “Міська поліклініка № 6” без тендеру уклала угоду на придбання палива у ТОВ “Оіл Карт Сервіс” з ціною 46 гривень за літр. 

Міська студентська лікарня провела торги, але зекономити їм не вдалось. Вартість бензину А-95 в угоді з ТОВ “Оіл Карт Сервіс” склала 47,5 гривень за літр. Вартість угоди понад 200 тис. грн.

КНП “Обласний клінічний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення” планує купити палива на 911 тис. грн. Постачальником стало ТОВ “Інтекс Інвест”. І бензин, дизпаливо в одну ціну – по 47 гривень за літр. 

За мережами Харкова у Пісочині КНП “Центр первинної медичної допомоги № 2” Пісочинської селищної ради уклав угоду на придбання палива з ФОП Демченко Олександр Миколайович вартістю майже 600 тисяч гривень. Один літр палива коштуватиме – 49 гривень. 

Центр первинної медико-санітарної допомоги Старовірівської сільради уклали угоду з ТОВ “Оіл Карт Сервіс” на придбання дизельного палива по ціні 46,5 гривень за літр. 

З позитивних цін угода, яку підписала Шевченківська центральна районна лікарня та ФОП Анциборенко Віктор Анатолійович. Вартість бензину А-95 – 44 гривні з ПДВ, а дизпалива – 45 гривень з ПДВ. 

Комунальні підприємства Харкова

Комунальне підприємство “Тролейбусне депо №2” продовжує ігнорувати відкриті торги щодо закупівлі палива по талонах.

3 квітня підприємство уклало угоду на придбання 360000 літрів палива у ТОВ “Золотий стандарт К”. Загальна вартість закупівлі склала 20 млн грн, а ціна літру – 47 гривень. Після підписання угоди ХАЦ відмічав, що ціна є завищеною. 

І 24 квітня КП уклало додаткову угоду, за якою вартість договору була зменшена до 16,9 млн грн. Але були зменшені і обсяги. Нажаль, підприємство на завантажило специфікації до договору і приховало скільки палива та якими цінами купує. 

Засновником ТОВ “Золотий стандарт К” є Костянтин Батвінов, а директором Денис Власов.

Для порівняння КП “Міськсвітло” наприкінці квітня проводить тендер на придбання дизельного палива. За результатами торгів угоду підписують також з ТОВ “Золотий стандарт К”. Вартість одного літра палива становить 41,5 гривень з ПДВ. Загальна сума договору 830 тис. грн. І в даному випадку у додатковій угоді була вказана специфікація. 

КП “Харківські теплові мережі” тендер не стали проводити і уклали угоду з з ТОВ “Золотий стандарт К” на постачання бензину А-95 на суму 9,3 млн грн.

Вартість одного літра склала 46,9 гривень. Ця ціна є вищою, ніж коли комунальники проводять торги.

КП “Інженерні мережі” також провели торги, але відхилили двох учасників з найменшою пропозицією. Переможцем обрали ТОВ “Торговий дім “Сан Ойл” з ціною дизпалива у 43,77 грн за літр з ПДВ. Загальна сума договору 556 тис. грн. Директором та засновником підприємства вказаний Антон Ткаченко. 

А ось КП “Харківзеленбуд” вирішило переплатити за паливо. В умовах торгів були прописані вимоги, які обмежують кількість учасників. Так, КП вимагало наявність у учасників мінімім двох АЗС в радіусі двох кілометрів від офісу КП. 

На торги прийшло лише ТОВ “Петроль Про”. Вартість дизельного палива визначили у сумі 48 гривень за літр, бензину А-95 – 45,6 гривень за літр. Загальна сума угоди 5,9 млн грн.

ТОВ “Петроль Про” записане на Руслана Смирнова. При цьому на прикладах талонів є брендування АЗС “Овіс”. Саме ці АЗС є партнерськими для учасника торгів. 

Навчальні заклади

Харківський національний університет радіоелектроніки за результатами торгів підписав угоду на придбання бензину А-95 у ТОВ “Оіл Карт Сервіс”. Ціна літра палива – 45,5 гривень. Загальна сума угоди 318 тис. грн. 

Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” підписав договір на придбання бензину та палива по 46,9 гривень за літр. Постачальник – ТОВ “Окко-Постач”.

А ось Державний біотехнологічний університет уклав угоду на придбання палива у ТОВ “Петроль Про”. Загальна сума угоди понад 700 тисяч гривень. При цьому вартість одного літра бензину А-95 становить 47 гривень, а дизпалива – 47,8 гривень за літр.

Ще більше питань викликала угоду Школи вищої спортивної майстерності. 10 квітня навчальний заклад уклав угоду на придбання бензину по 50 гривень за літр з ТОВ “Інтекс Інвест”.

Колишній Чугуївський район
Новопокровська селищна рада уклала угоду з ТОВ “Маршал-Кард” на придбання палива вартістю 284,1 тис. грн. Вартість одного літру бензину А-95 – 45,1 грн з ПДВ. 

К цього ж підприємства купує паливо й відділ освіти, культури і спорту Чкалівської селищної ради. Вартість літру дизпалива 46,5 гривень, а бензину А-92 – 40 гривень. Загальна сума угоди 303 тис. грн.

Відділ освіти, культури, молоді та спорту Малинівської селищної ради вирішив придбати палива на 90 тисяч гривень. Постачальник такий самий, як і в попередніх громадах, але в даному випадку селищна рада вирішила не показувати ціни. 

Балаклія

На території Балаклійської громали протягом місяця відразу кілька закупівельників підписали угоди на придбання палива. 

Балаклійська міська військова адміністрація уклала угоду з ТОВ “Окко-Постач” по 48 гривень за літр бензину А-95. Але тут сума договору невелика – 72 тис. грн.

Більш цікаво відбувся тендер на постачання палива для КП “Балаклійський водоканал”. За результатами торгів угоду підписали з ТОВ “Маршал-Кард” на загальну суму 1,9 млн грн. Ціни в договорі вказані близько 47,5 гривень за літр дизпалива, 46,5 гривень за літр бензину А-95, якщо рахувати з ПДВ. 

З цим ж постачальником уклало угоду й Управління житлово-комунального господарства , транспорту та благоустрою Балаклійської міськради вартістю півмільйона гривень.

Вартість бензину – 45,5 гривень з ПДВ за літр, а дизпаливо на гривню дорожче. 

Поряд з Балаклійською громадою знаходиться Донецька. Місцеве підприємство житлово-комунального господарства “Донецьке” уклало угоду з ТОВ “Інтекс Інвест” на постачання палива по 50 гривень за літр. При цьому більш дешевшу пропозицію відхилили. 

Щодо позитивних цін, то варто відзначити, що Головне управління Національної поліції уклало угоду на придбання палива у ТОВ “Окко-постач” по 43 гривні за літр бензину А-95. 

Красноградське підприємство теплових мереж за результатами торгів уклало угоду на придбання палива з ТОВ “Вог Ресурс”, в якій вартість літру бензину та дизпалива становить 41,9 гривень за літр.

Як бачимо, то економити кошти можна. Але для цього потрібно бажання. Шкода, коли закупівельникам простіше освоїти кошти по максимальній ціні. Особливо яскраво це виднов угодах, де фігурує ціна 50 гривень за літр.  

———————————

Ця публікація була підготовлена ХАЦ в рамках проекту IWPR Ukraine за підтримки МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю Харківського антикорупційного центру i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.