Суд визнав винним першого заступника голови Кіндрашівської сільради у колабораційній діяльності, співпраці з росіянами та призначив покарання у виді шести років позбавлення волі, з конфіскацією всього належного йому майна. Про це йдеться у вироку Київського райсуду міста Харкова від 12 вересня.
Як стало відомо Харківському антикорупційному центру з порталу “Судова влада”, мова йде про Руслана Скрипку.
Також суд позбавив Скрипку права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органах України на 10 років.
Із кінця лютого по вересень минулого року Кіндрашівська громада Куп’янського району була окупована росіянами.
За версією слідства, уродженець с. Велика Шапківка Куп`янського району Скрипка в середині червня 2022 року, перебуваючи на посаді першого заступника голови Кіндрашівської сільради, перейшов на бік росіян та надав добровільну згоду на пропозицію Сергія Коньшина (до повномасштабної війни голова Кіндрашівської сільради) щодо зайняття посади у новоствореному незаконному органі – т. зв. “в. о. заступника начальника Кіндрашівського територіального відділу військово-цивільної адміністрації Куп`янського району”.
У період з середини червня по 9 вересня 2022 року Скрипка займався організацією виконання наказів та розпоряджень голови т. зв. “військово-цивільної адміністрації Харківської області” Віталя Ганчева та голови т. зв. “військово-цивільної адміністрації Куп`янського району” Максима Губіна, організацією пенсійного та соціального забезпечення населення, вирішенням транспортно-логістичних питань на підконтрольній вказаному органу території, організацією матеріально-технічного забезпечення помічників (сільських) начальника відділу для їх діяльності як представників окупаційної влади у підпорядкованих їм населених пунктах, наданням останнім вказівок щодо видачі агітаційних газет “Харьков Z” та “Комсомольская правда” місцевому населенню, складанням та поданням фінансових документів з отримання заробітної плати працівниками незаконного органу влади, в якому він працював.
Також Скрипка з 26 серпня по 9 вересня 2022 року тимчасово виконував обов`язки начальника т. зв. “Кіндрашівського територіального відділу військово-цивільної адміністрації Куп`янського району”, бо той був відсутній.
У вироку суду є інформація про те, що Скрипка здійснював виконання вказівок “військово-цивільної адміністрації Куп`янського району” з надання відомостей щодо наявності майна у власності учасників АТО/ООС, списків пенсіонерів та осіб пільгових категорій, транспортної логістики регіону, переліку суб`єктів господарювання – платників податків, формуванні комісії з виявлення та обліку суб`єктів господарювання, щодо яких можуть бути застосовані заходи зовнішнього управління з боку представників рф.
У судовому засіданні Скрипка визнав вину частково та зазначив, що він прийняв пропозицію та підписав трудовий договір з окупаційної владою рф під впливом примусу з боку незаконних формувань рф. Усі дії, за словами Скрипки, які він виконував, були спрямовані на забезпечення життєдіяльності населення громади.
Скрипка зазначає, що в перші дні повномасштабного вторгнення росії в Україну вони разом з Коньшиним займались налагодженням життя в громаді, закупівлею хлібу у фермера та розвезенням по селам.
Після цього Скрипку до місцевої школи викликали російські військові і примусово наказали відкрити будівлю закладу освіти для їхнього заселення.
Далі, за словами Скрипки, він продовжував займатись забезпеченням життєдіяльності населення, а коли хотів все кинути, до нього почали ходити люди, просити, щоб він їх не кидав та продовжував допомагати. Крім того, Скрипка стверджує, що військові рф сказали йому, що якщо він зникне, то постраждають його близькі, а оскільки у нього старенька матір, він нікуди не виїхав та залишився.
У подальшому Коньшин запропонував йому обійняти посаду в адміністрації, створеній окупаційною владою, на що він погодився та підписав трудовий договір. Зазначив, що заробітну плату він отримав один раз в розмірі 35 000 рублів, а вже у вересні 2022 року повернулась українська влада. Скрипка наголошував, що він нікуди не тікав та продовжував роздавати гуманітарну допомогу населенню, яку надав Червоний Хрест, поки в жовтні минулого року його не затримали та не вручили підозру.
Свідки в судовому засіданні підтвердили, що Скрипка гарно спілкувався з російськими військовими та отримав посаду в окупаційній адміністрації.
Заступник директора з технічного забезпечення зазначив, що Скрипка роздавав гуманітарну допомогу населенню, яку він отримував від росії, збирав відомості про пенсіонерів та видавав матеріальну допомогу в розмірі 10 000 російських рублів. Свідок зазначив, що Скрипка співпрацював з окупантами та було зрозуміло, що він їх не боїться, бо розмовляв з ними на рівних.
Декілька свідків стверджували, що бачили, як Скрипка та військові рф влаштовували застілля на ставку, де святкували день радянського прикордонника.
Але не всі свідки вважають, що Скрипка добровільно пішов працювати в окупаційну адміністрацію. Частина з тих, хто був допитаний, наголошувала, що Скрипка не агітував за російську владу, а також надавав гуманітарну допомогу населенню, оскільки людям вона була потрібна.
Суд прийшов до висновку, що ніяких об`єктивних даних, які б свідчили про те, що до Скрипки застосовувалися заходи фізичного або психічного примусу у період окупації, не було надано.
До зайняття посади першого заступника голови Кіндрашівської сільської ради Скрипка був старостою Моначинівсько-Смородьківського старостинського округу.
#хац_контроль