Суд визнав виннною уродженку села Кіндрашівка Куп’янського району, яка під час окупації зайняла посаду “исполняющей обязанности помощника начальника отдела Кондрашевского территориального отдела временной военно-гражданской администрации Купянского района” та призначив їй покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років. Про це стало відомо з вироку Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 4 серпня.

Як з`ясував Харківський антикорупційний центр з порталу “Судова влада”, мова йде про Наталію Казарєзову.

Вироком суду Казарєзову позбавили права займати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування строком на десять років, без конфіскації майна.

Із судових документів стало відомо, що на початку червня 2022 року Казарєзова добровільно надала згоду представникам окупаційної адміністрації рф на призначення “старостою”. А уже 27 червня її зробили “исполняющей обязанности помощника начальника отдела Кондрашевского территориального отдела временной военно-гражданской администрации Купянского района”.

У період із 1 червня по 10 вересня Казарєзова, фактично виконуючи обов`язки старости села Кіндрашівка, а в подальшому перебуваючи на нижчій “посаді”, організовувала життєдіяльність селища, а саме ремонтні роботи з відновлення водопостачання та прибирання території, видачу гуманітарної допомоги від представників окупаційної влади рф у вигляді продуктів харчування та грошових коштів (російських рублів).

У судовому засіданні Казарєзова свою провину не визнала. Пояснила, що на початку повномасштабного російського вторгнення в Україну організувала видачу хлібу. Казарєзова стверджує, що на той час сільський голова кудись зник. Вона начебто роздавала ліки, дитяче харчування, підгузки, які вдавалось передати з Харкова. У березні 2022 року місцеві підприємці привезли олію, борошно, свиней (яких місцеві мешканці зарізали). Ці продукти Казарєзова, як вона стверджує, роздавала людям. У кінці квітня з`явився голова ОТГ Сергій Коньшин, і, за словами Казарєзової, повідомив місцевим мешканцям, що домовився про видачу російської гуманітарної допомоги в селищі.

За словами Казарєзової, хоч вона і була проти, але голова Кіндрашівської ОТГ своїм розпорядженням, з українською печаткою на аркуші, призначив її старостою селища, бо сам голова майже не перебував у населеному пункті. Вибрали Казарєзову “старостою” на зборах мешканців селища. Були ще два кандидати, але вони відмовились.

До призначення в окупантів Казарєзова працювала завідуючою місцевою бібліотекою протягом 29 років. 

За словами Казарєзової, пропрацювавши 18 днів “старостою”, вона приїхала в сільраду та звільнилась, але коли зайшла в кабінет, то побачила військового рф, який сказав, що вона повинна залишитись працювати, але посада буде не староста, а інакша. Казарєзова повідомила, що її сім`я планує виїхати, тому відмовилася. Військовий надав їй декілька днів для роздумів. 

Казарєзова стверджує, що їй погрожував голова Кіндрашівської ОТГ Сергій Коньшин та російські військові, після чого вона погодилась працювати в окупаційній адміністрації. Тісно співпрацювала до звільнення селища з Коньшиним, а можливості відмовитись не було, оскільки погрожували її дітям. Казарєзова заявляє, що у її підпорядкуванні не було нікого, накази вона не видавала, а рішення щодо видачі/невидачі 10 000 рублів не мала права приймати.

У суді було допитано багато свідків, дехто з них заявив про те, що Казарєзову ніхто не примушував йти працювати “старостою”. Також багато свідків говорять про те, що Казарєзова не агітувала за росію, до повномасштабного вторгнення розмовляла українською мовою, а також намагалась допомогати мешканцям селища вижити в окупації.

В 2010 році Казарєзова обиралась депутатом Кіндрашівської сільської ради, будучи членом ВО “Батьківщина”. На початку 2019 року, мережа “ОПОРА” продовжувала зазначати Казарєзову як депутатку Кіндрашівської сільської ради від ВО “Батьківщина”. А в 2020 році Казарєзова займала посаду голови Кіндрашівської сільської територіальної виборчої комісії. Саме вона оголосила підсумки виборів та представила обраного голову Кіндрашівської ОТГ Сергія Коньшина.

#хац_контроль