СБУ заочно повідомила про підозру у колабораційний діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України) першій заступниці голови окупаційної влади на Харківщині Світлані Надьон. Про це стало відомо з сайту Офісу Генпрокурора України.
Фото Надьон: “Миротворець”
На початку червня 2022 року Надьон уклала “трудовий договір” та обійняла посаду “и. о. первого заместителя главы – руководителя аппарата главы временной гражданской администрации Харьковской области”. Вона була першою заступницею Віталія Ганчева, голови окупаційної влади на Харківщині.
ХАЦ ще в липні 2022 року повідомив про те, що Надьон стала першою заступницею Ганчева в окупаційній адміністрації Харківщини.
Надьон разом із Ганчевим 21 липня 2022 року взяла участь у зустрічі з так званим “головою донецької народної республіки” Денисом Пушиліним.
Пушилін та Ганчев після зустрічі підписали “спільне комюніке щодо встановлення співпраці”.
У листопаді 2022 року ХАЦ опублікував матеріал про те, як Надьон, працюючи в українській міліції, у 2014-2015 роках зливала інформацію спецслужбам росії.
Надьон у 2014 році співпрацювала зі спецслужбами російської федерації, передаючи відомості стосовно кількості співробітників ГУМВС України в Харківській області та добровольчих батальйонів (“Слобожанщина”, “Харків-1”, “Харків-2”), а також інформацію щодо закріплення за ними зброї та майна. Про це стало відомо з ухвали Київського райсуду Харкова від 4 жовтня 2017 року.
В ухвалі суду було вказано, що 28 травня 2014 року Надьон, яка на той момент займала посаду старшого інспектора групи кадрового забезпечення в Харківському міському управлінні ГУМВС України в Харківській області, познайомилась із громадянином України, який спілкувався з невстановленими особами з числа співробітників спецслужб російської федерації, зокрема з метою збирання та пошуку необхідної інформації.
У період з травня по вересень 2014 року громадянин України звернувся до Надьон з проханням пошуку та передачі йому відомостей щодо співробітників ГУМВС України в Харківській області та добровольчих батальйонів, що перебувають у зоні проведення антитерористичної операції.
Далі Надьон здійснила несанкціонований збір відомостей стосовно кількості співробітників ГУМВС України в Харківській області та добровольчих батальйонів і закріплених за ними зброї та майна.
Крім того, Надьон у листопаді-грудні 2014 року звернулася за інформацією до свого знайомого, заступника начальника Дергачівського райвідділу ГУМВС України в Харківській області. Нагадаємо, що на цій посаді саме працював Віталій Ганчев, але невідомо, до кого саме Надьон зверталася тоді, у 2014 році.
СБУ вдалось довести, що інформація, яку передавала Світлана Надьон в 2014-2015 роках, потрапила до спецслужб російської федерації.
Станом на жовтень 2017 року СБУ також вдалось встановити, що Надьон перебувала на території російської федерації та повертатись до України не планувала.
В ухвалі суду вказано, що Надьон є уродженкою Херсону, де закінчувала школу №35, а станом на 2017 рік, будучи вдовою, мала на утриманні неповнолітнього сина 2002 року народження. Крім цього стало відомо, що Надьон у 2003 році закінчувала філіал ХНУВС у Маріуполі (факультет психології, менеджменту, соціальних та інформаційних технологій).
Після деокупації Харківської області у 2022 році Надьон втекла до росії і з’явилась на російських пропагандистських ресурсах у репортажі з Краснодарського краю, де відвідала біженців із Харківської області, які проживають у санаторії Єйська, і постраждалих після обстрілу російською армією колони мирних жителів під Куп’янськом.
Станом на 2015 рік Надьон вже перебувала у розшуку згідно ухвали суду про дозвіл на затримання з метою приводу.
Її обвинувачували у несанкціонованому збуті або розповсюдженні інформації з обмеженим доступом.
Надьон декілька разів не з’являлась без поважних причин в судові засідання, Управління СБУ у Харківській області мало доставити Надьон до суду, але цього не сталося. У серпні 2015 року суд прийшов до висновку про повернення обвинувального акту щодо Надьон прокурору для продовження досудового розслідування та з’ясування місцезнаходження обвинуваченої.
В окупаційній адміністрації Надьон відповідала за забезпечення документальної, матеріально-технічної, транспортної діяльності так званої “ВГА”, а також за соціально-побутове забезпечення. Також жінка займалась розробкою посадових інструкцій, штатного розкладу і виконувала інші доручення та вказівки вищого керівництва.
#хац_контроль