росія на окупованих територіях Харківської області почала розповсюджувати власну газету з фейками

На пропагандистських ресурсах ворога декілька днів тому стали з’являтись сюжети, де на окупованій території Харківської області солдати з російської армії роздають місцевим мешканцям газету. Населений пункт, в якому роздають газету, навмисно не вказують.


Нагадаємо, що на окупованих територіях Харківської області, ворог намагається повністю вимкнути українське телебачення та налаштувати свою телевізійну пропаганду з російських державних телеканалів. І на деяких окупованих територіях області, російським окупантам це вдалось.

Цікаво, що крім газети, є ще канал в Телеграмі з ворожою пропагандою, з такою ж назвою.

В газеті окупантів просуваються тези російських пропагандистів, які приправлені фейками.

Наприклад, “українська армія, ЗСУ, добровольчі батальйони – це нацисти, які зараз обстрілюють Харків та рівняють його з землею”. Теза “самі себе обстрілюють” – головна у російських пропагандистів з початку війни. Тільки вбивають харків’ян та зносять цивільну інфраструктуру міста – російські ракети, які запускає російська армія.


Інша теза, яку просуває російський окупант в своїй пропагандистській газеті – “для української армії, харків’яни – це чужинці та москалі”. Теза, яка направлена на те, щоб у харків’ян та мешканців області з’явились сумніви щодо того, яке ставлення до них у мешканців інших міст України. 

В газеті ворога також просувається фейк-наратив, що “українській владі Захід поставив завдання, зробити територію країни – землею без людей”.


Крім цього, пропагандисти з росії просувають і інші фейкові тези:
“керівництво міста Харкова створило три добровольчі батальйони із засуджених за особливо тяжкі злочини, які мають блокувати Харків з південної сторони і в жодному разі не допустити виходу з міста місцевого населення та подальшого відступу бойових підрозділів ЗСУ”. Жодної офіційної інформації про те, що міська влада Харкова створює добровольчі батальйони не було. Російські пропагандисти і далі просувають наратив про те, що українська армія не випускає з Харкова мешканців міста.
Сюди ж можна додати фейк “українські нацисти розстріляли дві родини при виїзді з Харкова: загинуло троє дітей”. Окупанти вказують, що трагедія трапилась в Руській Лозовій. А ось Руська Лозова якраз окупована російськими військами.

“за вчорашній день втрати ЗСУ склали 1186 людей вбитими“.
Жодної інформації щодо втрат особового складу ЗСУ в останні дні не публікувалось.

“гуманітарна ситуація у Харкові на межі катастрофи”.
В окремих районах міста, які найбільше постраждали від обстрілів російських окупантів, ситуація не така проста, але і близько там немає гуманітарної катастрофи. В більшості районів міста є і холодна, і гаряча вода, і опалення, і світло. 6 квітня на сайті міськради з’явилося повідомлення, що 80 відсотків будинків в місті мають гаряче водопостачання. Продовжується ремонт мереж холодного водопостачання.