КОЛИШНІЙ КЕРІВНИК ФІСКАЛЬНОЇ СЛУЖБИ ОБЛАСТІ ЗБЕРІГ В СУДІ 2 ГЕКТАРИ ЗЕМЛІ В ЛІСОПАРКУ

 width=

Харківський апеляційний господарський суд 17 грудня 2015 року постановою залишив без змін рішення господарського суду Харківської області від 25.06.2015 року у справі № 922/2696/15

25 червня 2015 року Господарський суд Харківської області відмовив у позові прокуратурі про повернення обслуговуючим кооперативом «ЖБК «Дварім» у комунальну власність земельної ділянки площею 2 га.

Земля була передана для будівництва та подальшої експлуатації житлової забудови. Ділянка знаходиться по Білгородському шосе, 34, у лісопарковій зоні Харкова.

Заступник прокурора Харківської області звернувся з позовом до господарського суду Харківської області про визнання незаконним та скасування п.6 додатку до рішення сесії Харківської міської ради “Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою для будівництва, експлуатації та обслуговування об’єктів” від 17.04.2013 р. №1094/13; визнання незаконним та скасування п.6 додатку 1 до рішення сесії Харківської міської ради “Про надання земельних ділянок для будівництва об’єктів” від 03.07.2013 р. №1195/13. ОК “ЖБК “Дварім” був створений за два місяці до цього – в лютому 2013 року.

Після того, як господарський суд Харківської області відмовив у позові прокуратурі, заступник прокурора Харківської області звернувся з апеляційною скаргою до Харківського апеляційного господарського суду.

Апеляційний суд дійшов висновку, що ОК “ЖБК “Дварім” створено всупереч приписам ст.133, 135, 137 Житлового Кодексу УРСР та Примірного статуту ЖБК, які по відношенню до Законів України “Про кооперацію” та “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” є спеціальними нормативно-правовими актами та підлягають застосуванню до правовідносин сторін у даній справі. Також, Харківська міська рада передаючи земельну ділянку у власність ОК «Житлово-будівельний кооператив «Дварім», не врахувала мету створення кооперативу, порядок його організації та діяльності відповідно до вимог Житлового кодексу УРСР та Примірного статуту ЖБК. Тобто, ОК «ЖБК «Дварім» не відповідає умовам, за якими житлово-будівельні кооперативи можуть безкоштовно і поза конкурсом отримувати земельні ділянки.

В свою чергу відповідач заявив, що неможливо було дотриматись процедури, передбаченої чинним законодавством для створення житлово-будівельного кооперативу, а рішення Харківської міської ради щодо виділення землі є законним.

Власниками ОК “ЖБК «Дварім» є Інна (керівник та підписант) та Ганна Михайлівна Гагаркіни. Перша, відповідно – колишня дружина Михайла Гагаркіна, а друга є його донькою. До грудня 2014 року серед власників кооперативу значився і сам Михайло Гагаркін. Михайло Гагаркін з 20 січня 2015 року був в.о. начальника ГУ ДФС у Харківській області.

Але, вже у травні 2015 року став першим заступником начальника ГУ ДФС у Харківській області, а у вересні прокуратура Харківської області відкрила кримінальне провадження за статтею “перевищення службових повноважень” стосовно службових осіб ГУ ДФС у Харківській області.

Михайло Гагаркін в кінці 2014 року переписав на Інну Володимирівну Гагаркіну декілька підприємств, в яких він був до цього власником, а саме: ТОВ «Агроекспорт-Україна», ТОВ «Пріц Проперті менеджмент», ТОВ «Харківська інвестиційна група», ТОВ «Енгель», ТОВ «Еберіль», ТОВ «Слобожанська будівельна група», ТОВ «Пріц девелопмент».