ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАЛИШИВ ЛЮДЯМ З ОТОЧЕННЯ ІГОРЯ АРІХА 11 ГЕКТАРІВ БЕЗКОШТОВНОЇ “КООПЕРАТИВНОЇ” ЗЕМЛІ В ОЛЕКСІЇВСЬКОМУ ЛУГОПАРКУ ВАРТІСТЮ 90 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

 width=

10 травня 2017 року Господарський суд Харківської області (суддя Присяжнюк О.О.) відмовив прокуратурі в задоволенні позову про визнання незаконним рішення Харківської міськради в грудні 2016 року щодо виділення обслуговуючому кооперативу «ЖБК «Відпочинок» земельної ділянки площею 11,03 га по вул. Буковій, 3 для житлової забудови.

В кінці грудня 2016 року Харківська міськрада безкоштовно передала «ЖБК «Відпочинок» під житлову забудову 11,03 га по вул. Буковій.

В лютому 2017 року прокуратура направила до суду позовну заяву з вимогою визнати незаконним та скасувати рішення Харківської міської ради про безоплатне надання обслуговуючому кооперативу “ЖБК “Відпочинок” 11,0346 га землі поблизу Олексіївського лугопарку.

Тоді за інформацією керівника місцевої прокуратури №1 Катерини Шевцової, понад 11 га землі вартістю майже 90 млн.грн. поблизу Олексіївського лугопарку у місті Харкові міська рада надала безкоштовно у приватну власність 5 громадянам, однак ніхто з них не перебував на квартирному обліку і не потребував поліпшення житлових умов. Крім того, проект землеустрою на сесії міськради не погоджувався”.

Суд вирішив, що правила виділення земельних ділянок кооперативом має визначати Закон України «Про кооперацію», а не профільний Житловий кодекс УРСР. Законом України «Про кооперацію» не передбачено виключний перелік, хто може бути засновником кооперативів. Тому в задоволенні позову прокуратури суд відмовив.

Засновниками “ЖБК “Відпочинок” були і залишаються харків’яни Георгій Баликов, Олена Воронова, Ірина Хоменко, киянин Ігор Ковтун та Ольга Боєва з Пісочина. Кооператив “Відпочинок” створили 9 вересня 2016 року.

Одна з засновниць “ЖБК “Відпочинок”, Олена Воронова, зазначена, як контактна особа в відділі продажів ТОВ “Артдевелопер”. ArtDeveloper – компанія, яка займається будівництвом клубних і котеджних містечок в Харкові і Харківській області.

Разом з Оленою Вороновою в відділі продажів ArtDeveloper працює також Мирослав Балюк, людина з самого близького оточення депутата Харківської міськради і одного з головних бенефіціарів «кооперативної» схеми Ігоря Аріха. Саме на Мирослава Балюка «писалась» більшість «фейкових» кооперативів в Лісопарку, які де-факто контролював Ігор аріх. На ці кооперативи міськрадою було безкоштовно виділено в 2008-2010 роках сотні гектарів землі в Лісопарку.

Ще одна засновниця ОК “ЖБК “Відпочинок”, Ірина Хоменко, є співвласницею ТОВ “Укрбуддизайн Плюс” разом з все тим же Мирославом Балюком.

ТОВ “Укрбуддизайн Плюс” (з 29 грудня 2016 року знаходиться в стані припинення) є забудовником ЖК Набережний квартал.

Тобто, 2 з 5 засновників кооперативу «Відпочинок» є людьми, з оточення Ігоря Аріха, що наштовхує на думки про кінцевого бенефіціарного власника виділених 11 гектарів Олексіївського лугопарку.

У вересні 2016 року прокуратура провела обшуки в готелі «Національ», де проживає мер Харкова Генадій Кернес, та в будинку матері екс-голови Харківської ОДА Михайла Добкіна – Алли Добкіної. Генпрокурор Юрій Луценко тоді заявив, що обшуки проводять в справі про виведення по «кооперативній схемі» 654 гектарів на суму понад 4 млрд грн. 

В кінці року Печерський райсуд Києва за позовом прокуратури заарештував майже три сотні земельних ділянок, які по кооперативній схемі були виділені в 2008-2010 роках. Більшість справ про поверненню землі прокуратура програла через сплив терміну позовної давності.

В березні ГПУ повідомило про підозру в справі розкрадання землі через кооперативну схему заступниці мера Харкова Генадія Кернеса – Тетяні Овінніковій. В травні вона була заарештована, але відразу вийшла під заставу в 30 млн.грн.