«КООПЕРАТИВНА СХЕМА»: СПРАВУ ЩОДО ГОЛОВНИХ ВИКОНАВЦІВ ПЕРЕДАЛИ ДО СУДУ

 width=

Генеральна прокуратура України направила до суду обвинувальний акт стосовно чиновників харківської мерії, підозрюваних у виділенні землі по «кооперативній схемі», а саме:

– екс-заступниці Кернеса Тетяни Овіннікової,
– головного архітектора Харкова Сергія Чечельницького,
– заступника головного архітектора міста Сергія Колоши.  

Також на думку слідчих до організованої групи входили ще три засновники 8 обслуговуючих кооперативів – Костянтин Босенко, Олена Босенко та Власта Дударенко. Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

У ході досудового розслідування встановлено, що екс-заступниця Харківського міського голови Тетяна Овіннікова, головний архітектор міста Харкова Сергій Чечельницький, заступник головного архітектора міста Сергій Колоша, зловживаючи своїм службовим становищем, за попередньою змовою з групою осіб, діючи в інтересах засновників 8 обслуговуючих кооперативів (Костянтин Босенко, Олена Босенко та Власта Дударенко), сприяли у пособництві останнім незаконного заволодіння шахрайським шляхом земельними ділянками на території міста Харкова загальною площею 25,1 га, чим спричинили збитки територіальній громаді Харкова на загальну суму майже 131 млн.грн.

За вказаними фактами Тетяні Овінніковій, Сергію Чечельницькому та Сергію Колоші повідомлено про підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст.28, ч. 2 ст. 364 КК України, а Костянтину Босенко, Олені Босенко та Власті Дударенко – у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 КК України.

З метою забезпечення відшкодування заподіяних територіальній громаді збитків, органом досудового розслідування вжито заходів щодо накладення на зазначені 25,1 гектарів арештів щодо заборони їх подальшого відчуження.

В даному обвинувальному акті мова йде про 8 обслуговуючих кооперативів – «ЖБК «Наш оберіг», «ЖБК «Цезар», «ЖБК «Спартак», «ЖБК «Наша будівля», «ЖБК «Титан», «ЖБК «Добриня», «ЖБК «Парк-мілленіум» та «ЖБК «Тамагавк». Засновниками всіх кооперативів на момент безкоштовного виділення (2008-2009 роки) у власність земельних ділянок були – Костянтин Босенко, матір Костянтина Босенка – Олена Босенко та співмешканка Костянтина Босенка – Власта Дударенко. Керівником в усіх 8 кооперативах був Костянтин Босенко. На думку слідчих, Костянтин Босенко був організатором та виконавцем організованої групи, а Олена Босенко та Власта Дударенко пособниками, які не потребували поліпшення житлових умов та не перебували на відповідних обліках. 

«ЖБК «Парк-мілленіум» отримав 2 земельні ділянки загальною площею 5,75 га по вул. Білої Акації (це одна з найбільш елітних вулиць міста, яка розташована одразу за Парком Горького). Засновники «Парк-мілленіум» не змінились.

«ЖБК «Наша будівля» отримав земельну ділянку площею 0,3 га по Білгородському шосе, в Лісопарку. Зараз «ЖБК «Наша будівля» переписана на людей з близького оточення екс-прокурора Харкова Євгена Поповича.

«ЖБК «Титан» отримав земельну ділянку площею 1,37 га по вул. Стрілківка, 1 (Журавлівське водосховище). Кооператив переписали на людей з оточення Ігоря Аріха, після чого в 2015 році кооператив було ліквідовано. Земельна ділянка була продана ТОВ «Вест Ойл Груп».

ЖБК «Цезар» отримав земельну ділянку площею 2,79 га по Білгородському шосе (Лісопарк).

ЖБК «Спартак» отримав земельну ділянку площею 1,5 га по вул. Тульській (поруч з маєтком Михайла Добкіна). Окрім, Костянтина Босенка, Олени Босенко та Власти Дударенко серед засновників кооперативу на момент виділення землі був знайомий Костянтина Босенка – В’ячеслав Краснов. Кооператив спочатку переписали на оточення Геннадія Кернеса, після чого ще раз переписали –вже на оточення Ігоря Аріха (керівником кооперативу є брат Ігоря Аріх, Дмитро Аріх).

ЖБК «Добриня» отримав 2 земельні ділянки загальною площею 2,3 га по вул. Шевченка (в районі Журавлівського гідропарку). Земля була перепродана фізичним особам.

ЖБК «Наш Оберіг» отримав земельну ділянку загальною площею 7,1 га по вул. Житній.

ЖБК «Тамагавк» отримав земельну ділянку площею 4 га по Білгородському шосе (в районі селища Відрадне).

Цікавим є те, що ЖБК «Тамагавк», ЖБК «Добриня» та «ЖБК «Парк-мілленіум» на момент виділення землі були зареєстровані за адресою – м.Харків, проспект Гагаріна, 7, кв.1. Саме за цією адресою зареєстроване ТОВ «Фірма Сатор», власницею та керівником якого є Вікторія Стєпічева, якдружина Андрія Стєпічева. Андрій Стєпічев в минулому був радником Харківського міського голови Михайла Добкіна та членом містобудівної комісії Харківської міської ради. Саме Андрія Стєпічева багато джерел називають творцем «кооперативної схеми».

Нагадаємо, що в лютому 2018 року перші вироки за «кооперативноу схему» отримали три засновники обслуговуючого кооперативу «ЖБК «Перемога-2000», який отримав безкоштовно у власність земельну ділянку площею 0,1947 га по вул. Шевченка, 260. Засновники кооперативу були засуджені до 5 років позбавлення волі з відтермінуванням відбування призначеного покарання з випробуванням на 3 роки.

Також нагадаємо, що в 2017 році у власність територіальної громади міста Харкова повернули 49 земельних ділянок загальною площею 158,07 га, яку роздали за “кооперативною схемою”.

В іншому кримінальному провадженні по «кооперативній схемі», яке також розслідує Генпрокуратура України, підозра оголошена колишньому Харківському міському голові Михайлу Добкіну. В якості свідка також по цій справі допитаний діючий Харківський міський голова Геннадій Кернес, який є фігурантом цієї справи.