Резонансні розслідування та їх вплив. Журналіст ХАЦ Павло Новик виступив на конференції розслідувачів (ФОТО)

Провідний журналіст-розслідувач ХАЦ Павло Новик взяв участь у 15 всеукраїнський конференції журналістів-розслідувачів, яка відбулася у Львові 22-24 серпня.

Протягом конференції обговорювалися питання щодо діяльності журналістів та проведення розслідувань під час повномасштабної війни. Питання цензури та самоцензури. Були виступи від журналістів, які під час повномасштабки зробили знакові розслідування. Була панель з ОСІНТ-журналістикою.

Зокрема, журналіст ХАЦ Павло Новик був одним зі спікерів панелі “Викриття корупції під час повномасштабного вторгнення: резонансні розслідування та їх вплив”. Павло Новик розказав про тенденції публічних закупівель на Харківщині, зокрема про кейс з закупкою коштовного одягу. 

Це було одним з резонансних розслідувань ХАЦ. Коли з’ясувалося, що Харківська міська полікліника №24 закуповує футболки та кросівки по 5 000 грн. Після цього розслідування та медійного розголосу Директора харківської поліклініки №24 Максима Бабака відсторонили від посади та призначили службове розслідування”, — зазначив Павло Новик.

Разом з журналістом ХАЦ на одній панелі виступали Юрій Ніколов, відомий журналіст-розслідувач порталу “Наші гроші”, Олексій Ярильченко від команди Bihus.info, Юрій Горбач від центру журналістських розслідувань “Сила правди” та Яна Корнійчук журналістка-розслідувачка медійного ресурсу “Слідство інфо”. Гліб Каневський,  голова аналітичного центру StateWatch.

Також від ХАЦ в якості слухачів взяли участь аналітик Євген Лісічкін та юрист Володимир Рисенко. Захід проводився за підтримки Інституту регіональної преси.

Нагадаємо, що в листопаді 2022 року представники ХАЦ також брали у 14 всеукраїнський конференції журналістів розслідувачів «Війнобачення – Від розслідування корупції до фіксації воєнних злочинів. Як війна змінила розслідувальну журналістику».