Журналіст ХАЦ розкрив реакцію обласної та міської влади на публікації Центру

Провідний журналіст-розслідувач Харківського Антикорупційного Центру (ХАЦ), Павло Новик, на форумі “Підзвітність влади: дієві інструменти для регіональних активістів та журналістів” розкрив різницю у реакціях обласних та міських влад на публікації ХАЦ.

Павло Новик взяв участь у панелі, де журналісти-розслідувачі представили успішні кейси та практики. Темою його виступу було “Розслідування щодо зловживань у Харкові та Харківській області”.

“Цього року головною темою розслідувань ХАЦ була відбудова. Я розповів про наші дослідження, в яких ми розглядали сумнівні звіти щодо інспекції пошкоджених будинків, фальшиві документи підрядників в системі “Прозорро” та надмірні підвищення цін на аукціонах для відновлення пошкоджених будинків, які проводить Департамент капітального будівництва ОВА”, – наголосив Павло Новик.

Журналіст підкреслив, що основна різниця полягає в реакції обласної влади, яка практично не реагує на публікації. Щодо міської влади, Павло Новик відзначив прогрес у реагуванні на публікації ХАЦ.

“У міськраді насправді почали реагувати на підвищення цін та критику сумнівних закупівель. Торги скасовуються. У місті є питання з публікацією кошторисів на відбудову, які потрібно вирішити”, – підкреслив Павло Новик. “У представників обласної адміністрації інша позиція: вони публікують кошториси, але ціни в них в два-три рази вищі за ринкові, і фактично немає реакції на публікації”.

У форумі також взяли участь аналітик ХАЦ Євген Лісічкін та юрист організації Володимир Рисенко.

Зауважимо, що форум “Підзвітність влади: дієві інструменти для регіональних активістів та журналістів”, організований IWPR Ukraine, об’єднав понад 70 учасників з антикорупційних громадських організацій, експертів, міжнародних організацій-партнерів, що сприяють вдосконаленню українського законодавства в сфері боротьби з корупцією, представників Національного агентства з питань запобігання корупції та журналістів-розслідувачів.