Представники ХАЦ провели тренінг у Запоріжжі

22 червня активісти «Харківського антикорупційного центру» провели тренінг «Доступ до публічної інформації» у Запоріжжі.

В першу чергу, захід був присвячений моніторингу діяльності комунальних підприємств, аналізу їх закупівель та фінансової звітності.

Так, юрист ХАЦ Володимир Рисенко на конкретних прикладах продемонстрував, як за допомогою позовів в суд та листів до комунальних підприємств можна забезпечити виконання закону.

Але позитивний результат залежить від інтересу з боку громадськості та журналістів. Чим більший резонанс, тим вірогідніше комунальники нададуть всю необхідну інформацію.

Важлива й позитивна практика.

За словами Рисенка, практика ЄСПЛ та вже створена практика за позовами ХАЦ дає високу вірогідність в успіху нових позовів.

Також під час проведення тренінгу, Ігор Черняк розповів про найпоширеніші земельні схеми, які працюють у Харкові й з якими активно боряться антикорупціонери.

Нагадаємо, що за останні півроку представники ХАЦ забезпечили публікацію інформації, визначеної ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України (фінзвітність, угоди, статут тощо) комунальними підприємствами, як міста Харкова , так й області.

Так, суд задовольнив позов ГО «Харківський антикорупційний центр» та зобов’язав комунальне підприємство Харківської районної ради «Комуненерго» оприлюднити інформацію на сайті Харківської районної ради.

Крім того, під час тренінгу питання стосувалися пошуку корупції в ОТГ, в яких за останні роки суттєво збільшуються бюджети.

Найближчим часом подібні заходи планується провести у Запоріжжі та Сумах.
…………………….
Публікація створена у рамках проекту «Прозорі комунальні підприємства Харкова» за сприяння Національного Фонду підтримки Демократії (National Endowment for Democracy).