Десять мільйонів на проєкти відновлення шкіл на Харківщині: підрядники, візуалізації


Департамент капітального будівництва Харківської ОВА почав активно укладати угоди на розробку проєктно-кошторисної документації для відновлення шкіл, які постраждали в результаті збройної агресії російської федерації.

Про це стало відомо в результаті моніторингу сайту “Прозорро”.

Так, у квітні Департамент уклав вісім угод щодо розробки проектної документації на проведення аварійно-відновлювальних робіт в школах області, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації.

По частині тендерів оголошувались торги, частину угод підписали без використання електронної системи закупівель.

Всього Департамент уклав вісім угоду на загальну суму понад десять мільйонів гривень. Щодо підрядників, то Департамент уклав дві угоди з ТОВ “Будівельна компанія “Фортеця”. Мова йде про розробку проєктної документації для капітального ремонту КЗ “Старосалтівський ліцей” (1,49 млн грн) та відновлення ліцею у Слатине (2,4 млн грн). 

Візуалізація школи у Старому Салтові, яку надав учасник торгів

Варто зазначити, що в системі “Прозорро” є запитання до організатора торгів. Так, потенційні учасники скаржилися на вимогу робити візуалізацію до початку торгів. Також вимогу наявності акту огляду будівлі вважали дискримінаційною.

“Дана вимога є незаконною та дискримінаційною. Дана вимога несе у собі корупційні ризики, адже для участі у тендері необхідно учаснику провести огляд, тобто ще до відкриття учасників, що приймуть участь в закупівлі, Замовнику вже будуть відомі потенційні учасники процедури закупівлі та їх кількість”, – йдеться у коментарі.

Департамент на це відповів, що наявна інформація щодо реконструкції може бути не повною, адже Департамент не є балансоутримувачем об’єкту.

“Замовник не є власником чи балансоутримувачем об’єкту, щодо якого розробляється проектна документація. У зв’язку з чим замовник може не володіти повною інформацією щодо об’єкту. Також замовник не має в штаті інженера-проектувальника. У зв’язку з чим завдання на проектування може бути неповним”, – саме так аргументували необхідність огляду у Департаменті.

Були у потенційних учасників і претензії до термінів проєктування. Зокрема, що потрібно не менш ніж чотири місяці, а не три і окремо місяць на проходження експертизи. Але замовник зазначив, що це аварійно-будівельні роботи і терміни для їх виконання стислі. 

Проект школи у Слатине

Фірма-проєктант зареєстрована у Тростянці Сумської області. Засновницею вказана Юрій Клименко, директором Олена Жадан.

Також дві угоди підписали з ТОВ “Харківбудсервіс”. Мова йде про проектування реконструкції будівлі КЗ “Циркунівський ліцей”. Вартість робіт 1,62 млн грн. 

Ще з “Харківбудсервіс” уклали договір на розробку проектної документації на реконструкцію КЗ “Русько-Тишківський ліцей” вартістю 2 млн грн.

Проєкт школи у Руських Тишках

Директором ТОВ “Харківбудсервіс” є Антон Крат. Засновниками є Євген Логінов та Павло Платонов.

Варто зазначити, що нещодавно ХАЦ писав, що ця фірма фігурує у кримінальному провадженні щодо неякісних аварійно-відновлювальних робіт у Люботинському навчально-виховному комплексі “Загальноосвітній навчальний заклад I-III ступенів-дошкільний навчальний заклад” №2.

Ще Департамент замовив ФОП Тесаловська Галина Вікторівна розробку проєкту аварійно-відновлювальних робіт КЗ “Чугуївський ліцей №2. Вартість робіт 1,499 млн грн.

Без проведення торгів Департамент капбудівництва ОВА уклав дві угоди на проектні роботи з ТОВ “Укрспецбуд Плюс”. Мова йде про проєкт відновлення КЗ “Яковлівський ліцей” Мереф’янської міської ради (556 тис грн) та проєкт капітального ремонту КЗ “Мереф’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6”.

Директором та засновником вказаний В’ячеслав Конопля. 

Ще одна угода укладена з ФОП Горст Олександр Олександрович на проєкт аварійно-відновлювальних робіт з реконструкції КЗ “Довжанський ліцей” імені Героя Радянського Союзу П.Г. Стрижака Золочівської селищної ради. Вартість робіт 1,2 млн грн. 

Олександр Горст також є співзасновником ТОВ “Севенті Файф Едженсі”. 

Нагадаємо, що на будівництво та відновлення навчальних закладів в Харківській області необхідно 1,47 млрд гривень.

Для порівняння в Запорізькій області, на даний момент, про замовлення подібних робіт мова не йде.

Що стосується закладів освіти, то роботи замовляють лише на капремонт укриттів у школах міста.

#Досвід_регіонів