Після публікації ХАЦ, отримав підозру колишній депутат Харківської міськради від “Партії регіонів”, який керував окупантською “адміністрацією Харківського району”

Поліція за процесуального керівництва прокуратури заочно повідомила про підозру 57-річному чоловіку за фактом зайняття посади так званого «в.о. голови військової (тимчасової) цивільної адміністрації Харківського району». Про це стало відомо з сайту Офісу Генерального прокурора України.

Мова йде про Ігоря Телятнікова.

Харківський антикорупційний центр ще 1 липня минулого року повідомив про те, що колишній депутат Харківської міськради від Партії регіонів Ігор Телятніков був призначений російськими окупантами “виконуючим обов’язки голови тимчасової цивільної адміністрації Харківського району”. Про це тоді стало відомо з сюжетів в російських пропагандистських пабліках в соцмережах.

Телятніков. Фото – скрін з відео російського пропагандистського Ютуб-каналу X.Z.

Ігоря Телятнікова тричі обирали депутатом Харківської міськради. У 2006 та 2010 роках Телятніков обирався депутатом міськради від “Партії регіонів”, а у 2015 році пройшов до міськради від “Відродження” Кернеса, але відмовився від мандата заради того, щоб до міськради потрапив Олександр Новак та став секретарем.

Під час балотування у 2015 році Телятніков вказував, що він є директором ТОВ “Ледлідлайф”. Підприємство заснували у Харкові в листопаді 2014 року. Телятніков з самого початку і до 2021 року був власником та директором цієї фірми, яка займається виробництвом електричного освітлювального устатковання.

А в грудні 2014 року Телятніков заснував в російському бєлгороді фірму з такою ж назвою “Ледлідлайф”. Керівником цієї фірми Телятніков став в 2016 році. До недавнього часу власником та керівником фірми в росії продовжував бути Ігор Телятніков. Фірма не припиняла своє існування і займається теж виробництвом електричних ламп та освітлювального устаткування. Наприклад в 2019 році російська фірма принесла 1,9 млн. рублів чистого прибутку.

На момент співпраці Телятнікова з окупантами в 2022 році, він був і директором, і власником російської фірми.

Фото – скрін з російського реєстру

В релізі прокуратури підтверджується інформація ХАЦ, що Телятніков будував бізнес в м. бєлгород, сплачуючи податки до бюджету рф і фінансуючи таким чином війну в Україні.

За інформацією ХАЦ, окупанти призначили Телятнікова наприкінці червня. В тексті підозри вказано, що Телятніков був звільнений 2 вересня 2022 року з так званої посади “голови тимчасової цивільної адміністрації Харківського району” з місцем дислокації смт. Козача Лопань. На його місце окупанти призначили колаборанта з Липців Олексія Подорожного.

Ігор Телятніков після свого “призначення” у окупантів став героєм пропагандистського відео. Він на камери розказував про обстріли окупованих територій, які російські окупанти захопили ще 24 лютого.

“Учора населений пункт Козача Лопань був вкотре підданий артилерійському та ракетному обстрілу з боку українських силовиків. Постраждали цивільні обʼєкти, це житлові будинки, нежитлові будівлі. Слава Богу, жоден із мирних громадян не постраждав”, — розповів Ігор Телятніков. 

Телятніков вперше, як депутат міськради, “засвітився” в 2006 році, коли керував разом з Максимом Мусєєвим діями молодиків спортивної статури на Клочківській, коли ті побили десятки людей. Історія стосувалась будівництва супермаркету “Таргет”. Тоді на місце побоїща приїхали і Геннадій Кернес, і Михайло Добкін.

Фото – “Медіапорт”.

Також “Kharkiv Today” повідомляли, що за інформацією активістів, у 2016 році Ігор Телятников ударив в обличчя одного з мешканців будинку на вулиці Валентинівській, 20-А, який викрив його у брехні з приводу обʼєднання співвласників багатоквартирних будинків, що створювлося там. До речі, прописаний Телятніков в будинку на вулиці Валентинівській, 20-Б.

А в 2013 році Ігоря Телятнікова помітили серед представників “Партії регіонів”, які прийшли на судове засідання у справі “Єдиних енергетичних систем України” проти Юлії Тимошенко. Тоді багато з депутатів не пішли на роботу, щоб “побачити Юлію Тимошенко”, однак у залі суду вона так і не зʼявилася. 

Фото – “Медіапорт”

За даними слідства всебічно співпрацював з окупаційною “адміністрацією Харківської області”, зокрема беручи участь у нарадах під керівництвом представників рф.

Телятнікову повідомили про підозру за ч. 5 ст. 111-1 КК України