Дніпровський апеляційний суд залишив 40-річного підприємця з Куп’янського району, якого обвинувачують у колабораційній діяльності (ч. 4 ст. 111-1 КК України) під вартою до 25 червня, без визначення розміру застави. Про це стало відомо з ухвали суду.
Як стало відомо Харківському антикорупційному центру, мова йде про Дмитра Миколайовича Кабанця.
Фото Дмитра Кабанця
Прокуратура його справу передала до Орджонікідзевського райсуду міста Харкова, де завтра, 21 червня, о 14:00 має відбутись засідання (суддя – Ільдар Ізмайлов). про це стало відомо з порталу “Судова влада”.
За даними слідства, під час окупації, в минулому році, Кабанець знаходячись у с. Семенівка Куп’янського району (село знаходиться на шляху між смт. Шевченкове та селом Волохів Яр), «подружився» з представниками так званої «військової цивільної адміністрації Харківської області» та здійснював господарську діяльність у взаємодії з керівною ланкою військовослужбовців рф та окупаційною адміністрацією. Зокрема, Кабанець, отримавши від окупантів «патент на торговую деятельность», реалізовував врожай пшениці за російські рублі та віддавав п’ять відсотків від прибутку представникам збройних сил російської федерації.
Як вказано в ухвалі суду, Кабанець є уродженцем Харкова, фізичною особою-підприємцем, який здійснює господарську діяльність у сфері вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур на території Куп`янського району.
26 квітня 2023 року Кабанця було затримано. А 27 квітня Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області застосував до Кабанця запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 25 червня, без визначення розміру застави. Дніпровський апеляційний суд 29 травня залишив рішення першої інстанції без змін.
Також Постановою Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 1 травня був накладений арешт на майно, яке вилучило під час обшуку у Кабанця, а саме: п’ять тракторів, два мобільних телефони, 21 тонну пшениці, та грошові кошти (146 тис. грн., 410 доларів та 145 євро).
Крім цього, в цій же Постанові вказано, що батько Кабанця під час обшуку зазначив, що у період тимчасової окупації Шевченківської територіальної громади, його син не припиняв свою підприємницьку діяльність та вивозив зернові культури до рф, за що отримував грошові кошти як в іноземній валюті, так і у гривнях.
На початку травня цього року, куп’янський громадський діяч Сергій Кудрявцев на своїй сторінці у соц.мережі “Facebook” повідомляв про діяльність Кабанця під час російської окупації. За словами Кудрявцева, Кабанець є одним з найвпливовіших в районі серед тих, хто співпрацював з росіянами. За словами все того ж Кудрявцева та зі слів місцевих мешканців, Кабанець разом з братом, ще на самому початку окупації, проводили по селу російські колони з технікою, від Шевченкового до Волохова Яру, нацепивши на свої автівки Z-знаки на лобове скло. Також місцеві мешканці села Семенівка стверджують, що обидва Кабанця ходили в російській формі та зі зброєю, та агітували співпрацювати з окупантами.
Також місцеві зазначають, що на базу до Кабанця звозили зерно зібране на полях у інших фермерів, які не пішли на співпрацю з окупантами.
До речі, більше про схеми крадіжки та подальшого продажу росіянами української сільгосппродукції можна прочитати у нашому розслідуванні.
#хац_контроль