Паркан на проспекті Науки: прокуратура через суд розірвала договір оренди

В Господарському суді Харківської області задовольнили позов прокуратури щодо повернення у власність територіальної громади Харкова ділянки навпроти Будинку Проектів по проспекту Науки, 25, на якій 15 років розташовувалася приватна автостоянка, а тротуар та частина проїжджої частини були огороджені парканом. Про це стало відомо з релізу облпрокуратури.

Так виглядала ділянка до листопада 2021 року

З ухвали суду від 19 липня 2022 року стало відомо, що справу мали розглянути вчора, 6 вересня.

Встановлено, що між Харківською міською радою та ФОП Гуляєв Андрій Олександрович у 2006 році було укладено договір оренди земельної ділянки, розташованої по проспекту Науки, 25 для будівництва офісної будівлі та її подальшої експлуатації.

Проте цим ФОПом з 2006 року жодної будівлі не збудовано. Замість цього орендована земельна ділянка разом із фрагментом проїжджої частини дороги до листопада 2021 року була огороджена металевим парканом та використовувалася як автостоянка. Як зазначила прокуратура, також орендарем порушувалися істотні умови договору оренди землі в частині своєчасної та в повному обсязі сплати орендної плати.

Прокуратура зазначає, що вартість цієї земельної ділянки площею 0,11 га дорівнює понад 2 млн. грн.

Харківський антикорупційний центр довгий час боровся проти незаконного паркану на цій ділянці, який заважав тисячам харків’ян комфортно те безпечно ходити по проспекту Науки.

В 2019 році на сайті Харківської міської ради була зареєстрована петиція з вимогою прибрати “дерев’яний тротуар та зробити повноцінну пішохідну зону”. Але петиція не набрала необхідних 5000 голосів.

В 2020 році ХАЦ подав в поліцію заяву про вчинення кримінального правопорушень за ст.197-1 КК України «Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво».

Голова ХАЦ Дмитро Булах та заступник голови правління ХАЦ Ігор Черняк пропонували в сесійній залі міськради зняти питання щодо продовження оренди землі під паркінгом, але не вистачило одного голосу.

І лише в листопаді 2021 року, незграбну споруду навпроти Будинку Проєктів (пр.Науки, 25) прибрали