Серед інших цікавих кейсів, де у відношенні підозрюваних у колабораційній діяльності, суд відмовлявся задовольнити клопотання прокуратури про тримання під вартою, варто відмітити Андрія Москаленка (директор стадіону “Спартак у Куп’янську) та Володимира Моісеєнка (за даними слідства добровільно обійняв посаду директора Савинської загальноосвітньої школи №1).
З судовій ухвалі вказано, що Москаленко з кінця квітня по вересень 2022 року виконував обов`язки директора стадіону «Спартак» у Куп`янську в структурі окупаційної адміністрації російської федерації, організовував та контролював проведення футбольних матчів, змагань на прилеглій території стадіону, наймав співробітників з комплексного обслуговування стадіону, проводив культурно-масові заходи спортивного спрямовування з елементами пропагандистського спрямовування, чим підтримав рішення дій держави-агресора, збройних формувань та окупаційної адміністрації держави-агресора. Варто відзначити, що Москаленко був директором цього стадіону і до окупації. Москаленко в судовому засіданні пояснив, що як до окупації, так і після працював директором стадіону «Спартак», оскільки мав контракт до 31 грудня 2022 року, а в його обов`язки входило належне утримання майна стадіону, що ним і виконувалося. Москаленко стверджує, що організацією заходів на стадіоні він не займався і лише один раз підготував поле до футбольного матчу.
В релізі прокуратури від 22 грудня, вказано, що Москаленко у липні організував турнір по футболу, присвячений Дню Військово-морського флоту російської федерації, на якому був присутній «глава» так званої «ВГА Харьковской области» Віталій Ганчев.
Окрім цього вдалось встановити, що в серпні під час окупації Куп’янського району, на стадіоні “Спартак” відбувся матч між командами Куп’янська та Ківшарівки.
20 грудня правоохоронці затримали Москаленка.
Москаленко підозрюється за фактом ч. 1 ст. 111-2 КК України.
Керівник Харківської обласної прокуратури, обґрунтовуючи бажанням швидкого, повного і неупередженого розслідування та ураховуючи, що оперативне супроводження у вказаному кримінальному провадженні здійснюється працівниками Куп`янського РВП ГУНП в Харківській області, а також з метою оптимізації навантаження з метою належного функціонування слідчого безпеки здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні доручив слідчому відділу Куп`янського РВП ГУНП в Харківській області
На цих підставах здійснення досудового розслідування кримінального провадження було доручено іншому органу досудового розслідування СВ Куп`янського РВП ГУНП в Харківській області.
Суд встановив, що кримінальне правопорушення, передбачене ст. 111-2 КК України, в якому підозрюється Москаленко, є підслідним слідчим органам безпеки.
Отже на думку суду, враховуючи, що слідчі СВ Куп`янського РВП ГУНП в Харківській області діяли поза межами наданих їм процесуальним законом повноважень, то докази, отримані ними у результаті відповідних слідчих дій є недопустимими та не приймаються до уваги слідчим суддею.
Також суд вказує, що йому не надано доказів, яке саме рішення рф, збройних формувань та окупаційної адміністрації держави-агресора своїми діями реалізовував та підтримував Москаленко.
Окрім того слідчий суддя прийняв до уваги те, що населений пункт, в якому мешкає Москаленко, був звільнений у вересні 2022 р.. З вересня 2022 р. по сьогоднішній день у підозрюваного був час та можливість для виїзду з місця проживання, в тому числі і за кордон, але цією можливістю він не скористався, що свідчить про відсутність у Москаленка мети переховуватись від органу досудового розслідування та суду.
В задоволенні клопотання прокуратури про взяття Москаленка під варту суд відмовив. Апеляція має відбутись 9 січня, о 14:00 в Дніпроському апеляційному суді.
Також суд відмовив в задоволенні клопотання про взяття під варту Володимира Моісеєнка, який за даними слідства добровільно в окупації погодився зайняти посаду директора Савинської загальноосвітньої школи №1.
В своєму релізі прокуратура в грудні 2022 року вказувала, що Моісеєнко добровільно, за пропозицією окупантів, у серпні обійняв посаду директора школи і запровадив російський навчальний план та змушував працівників школи працювати за ним.
Окрім того, як стверджує прокуратура, Моісеєнко надавав вказівки персоналу зафарбувати синьо-жовті кольори на стінах класів та знищити всі куточки з українською символікою у школі.
В судовій ухвалі щодо визначення запобіжного заходу, вказано що Моісеєнко працює інструктором-методистом КЗ «Міська комплексна ДЮСШ».
В судовому засіданні, Моісеєнко щиро розкаївся у скоєному.
Суд встановив, що злочин, у вчиненні якого підозрюється Моісеєнко (ч.3 ст.111-1 КК України), є нетяжким.
Суд також зазначив, що у даному кримінальному провадженні Моісеєнку повідомлено про підозру 15 грудня, а розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу відбувся 20 грудня, відтак підозрюваний мав достатньо часу і можливостей для переховування, натомість він виконав покладений на нього процесуальний обов`язок, з`явився за викликом у судове засідання в режимі відеоконференції.
Враховуючи це, суд відмовив прокуратурі у задоволенні клопотання про взяття Моісеєнка під варту. Апеляція мала відбутись 5 січня.