Суд визнав винним мешканця Вовчанська у розповсюдженні інформації про позиції техніки та особового складу ЗСУ та призначив йому покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років. Про це стало відомо з вироку Чугуївського міського суду від 24 червня.

За даними ХАЦ, мова йде про Віктора Баштового.

Фото Баштового – телеграм-канал “Харків 1654”

Між прокуратурою та Баштовим була підписана угода про визнання винуватості.

За даними слідства, Баштовий передавав представнику рф дані про місця дислокації українських захисників.

Баштовий добровільно налагодив зв’язок з представником російської спецслужби, якому в подальшому передавав інформацію про місця дислокації Сил оборони і переміщення військової техніки.

Для цього він відслідковував рух військової техніки ЗСУ, вивідував місця знаходження пунктів тимчасового базування підрозділів аеророзвідки, розташованих на території Вовчанська та в його околицях. У ході особистих бесід з односельчанами намагався з’ясувати наявність оборонних ліній та вогневих позицій ЗСУ.

Разом з цим Баштовий фіксував наслідки російських обстрілів по об’єктах цивільної інфраструктури, вивідуючи точні місця влучань. Зібрані дані він передавав ворогу у текстових повідомленнях.

У вироку суду зазначено, що Баштовий з жовтня минулого року почав зв’язуватись за допомогою телефонних дзвінків з особою (обставини вчинення якою кримінального правопорушення досліджуються у іншому провадженні), де озвучувалась інформація, де перебуває техніка та особовий склад ЗСУ, і звідки наносяться удари по скупченню російських військ.

#хац_контроль