8 років тюрми – вирок жительки Вільшан, яка передавала дані про місця дислокації і техніки ЗСУ

Суд визнав винною мешканку смт Вільшани Харківського району за фактом поширення інформації про переміщення, рух та розташування ЗСУ (ч. 2 ст. 114-2 КК України) та призначив покарання у виді 8 років позбавлення волі. Про це стало відомо з вироку Дергачівського райсуду Харківської області від 19 березня.

За даними ХАЦ, мова йде про Вікторію Фірсіну. Жінка є уродженкою міста Руставі в Грузії та працювала прибиральницею службових приміщень Харківської спеціальної школи № 7.

Фото – Харківська обласна прокуратура

У липні 2023 року Фірсіна в забороненій соцмережі «одноклассники» налагодила спілкування з представником рф.

Жінка надсилала чоловіку інформацію про переміщення української військової техніки повз смт Вільшани, а саме повідомлення з текстом такого характеру: «У нас замечала уже несколько грузовиков под номерами. Скотчем зелёным налеплены на дверь. Что означает пока не знаю. Видела 3 и вчера 9 и бензовоз в паре. В сторону Богодухова»,

«Да и машинки их стали чаще сновать за посёлок, в район Золочева, там выезд.», 

«А по факту наблюдается движняк, сегодня и в городе и по нашей трассе было живенько, прилично всяких их джипов, пикапов и т.п. мелочи, зенитку вроде поволокли в сторону Сум, утром знакомая видела целую колонну вояк в ту сторону. Поговаривают, что вояк из Харькова перебрасывают и город без присмотра остается (дай-то боже, если так)», 

«Около двух часов сегодня у двора моего стояли вояки, Урал с пушкой, два буса, пикап, джип, грузовик. Они закипели, набирали у меня воду. Одного по рации вызвали, он отошёл и отвернулся, плюс вода шумела, услышала, что их торопят, надо работать, проскочило «Гоптовка», велено колонной не ехать, растягиваться. Они обсуждали там село, или что, один сказал, да, село, там КПП. Думали как ехать, по окружной хотели. Ещё говорили, что Урал долго будет тащиться. Соседка говорила с одним, вроде знакомый её, они прут на Богодуховский район, там вроде станут».

Допитана у судовому засіданні Фірсіна свою вину визнала частково та пояснила, що наміру у неї вчиняти злочин не було. Вказала, що познайомилась з чоловіком, який представився родом із Харкова, але поїхав на заробітки до москви де і залишився. Він її підтримував і у них склалися теплі стосунки. Пояснює, що той чоловік казав, що у нього знайомі із смт Козача Лопань та щоб вони не попали під обстріл, їм треба знати про скупчення техніки. От вона і казала йому куди і коли їхала військова техніка.

#хац_контроль