“Офіцер ЗСУ зі Львова убив у Харкові свою коханку через те, що вона чекала росіян” – російський фейк

На одному з російських пропагандистських телеграм-каналів з’явилось повідомлення про те, що начебто на цьому тижні у Харкові офіцер львівської 125-ї бригади ТРО Збройних Сил України застрелив свою коханку і поранив її доньку.

Пропагандисти стверджують, що офіцер родом зі Львова познайомився у Харкові з 53-річною жінкою, із якою у нього почалися стосунки. Під час п’яного застілля жінка начебто зізналася, що підтримує російську культуру і чекає на звільнення Харкова росіянами. За словами ворожих пропагандистів, це настільки розлютило офіцера, що він застрелив свою коханку, поранив її 28-річну дочку, після чого намагався утекти.

Завершується повідомлення росіян наративом про те, на що нібито готові “западенцы” при виявленні найменшого натяку на проросійські погляди.

У своєму повідомленні пропагандисти використовують світлину з релізу Харківської обласної прокуратури. Саме використання цього фото і дає підстави стверджувати, що ця “історія” – дешева фантазія, яка є безумовним фейком.

Насправді на цьому фото дійсно зображений чоловік, якого підозрюють у вбивстві, навіть у подвійному. Але на цьому співпадіння закінчуються. Адже підозрюваний убив у Харкові дружину та доньку. А причина – не ідеологічні розбіжності, а чергова сварка через ігрову залежність чоловіка.

У релізі прокуратури йдеться про те,  що увечері 24 квітня ввечері чоловік прийшов до свого будинку, де перебували його 46-річна дружина та 28-річна донька.

Між подружжям часто виникали сварки, адже чоловік систематично зловживав азартними іграми. Через програші він постійно сварився з дружиною, піднімав на неї руку, вимагаючи гроші.

Вкотре програвши велику суму, він знову почав ображати жінку та нецензурно лаятись.

Проте на цей раз сварка закінчилась трагічно. Чоловік взяв мисливську рушницю та застрелив дружину. У цей час із кімнати вибігла донька, він перезарядив рушницю та вбив і її. Після цього він втік із будинку.

25 квітня правоохоронці затримали чоловіка. Він переховувався на горищі одного з гуртожитків у Харкові.

Раніше щодо підозрюваного уже виносили вирок за домашнє насильство стосовно своєї дружини.

Отже, у черговому фейку пропагандисти “зашили” одразу три глобальних наративи, які вони просувають в інфопростір уже третій рік повномасштабної війни, а саме: 

  • військові ЗСУ – начебто загроза для цивільних, бо не знаєш чого від них очікувати;
  • люди зі Сходу та Заходу України буцімто не можуть порозумітись на ідеологічному підґрунті навіть зараз, під час повномасштабного вторгнення росії;
  • у Харкові багато жителів нібито чекають, що місто захопить росія.

Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network.