Російські пропагандисти розповсюджують повідомлення про те, що начебто 125 бригаду територіальної оборони ЗСУ нагородили пам’ятними відзнаками.

Підрозділи цієї бригади стояли на захисті Харківського напрямку (прикордонні села Липецької громади) і продовжують його захищати. Щодо окремих підрозділів цієї бригади ДБР розслідує кримінальне провадження: йдеться про можливе залишення позицій та втечі з поля бою 10 травня, через що російські війська змогли прорвати оборону на Харківщині.

Пропагандисти запевняють, що командування 125-ї бригади вручило нагороди бійцям у Харкові, підтверджуючи це трьома світлинами.

Це російський фейк. Фотографії жодним чином не стосуються 125-ї бригади ТрО ЗСУ, ніякого нагородження її бійців не було.

Світлини, розповсюджені російськими пропагандистами, опублікувало регіональне управління Сил ТрО “Північ”. На них зображено нагородження відзнаками бійців 114-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ до дня її заснування. Нагородження проводив  начальник штабу регіонального управління Сил ТрО “Північ” полковник Максим Трясучкін та командування бригади.

Бригада обороняла Київщину, а нині воює на Сході України.

Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network.