Суд наклав арешт на медико-експертні справи 440 осіб. Ці документи вилучили під час проведення обшуків 16-17 жовтня цього року у приміщенні Міжрайонної спеціалізованої кардіологічної МСЕК №1 Обласного центру медико-соціальної експертизи по вул. Літературній, 6 в рамках розслідування кримінального правопорушення щодо зловживання впливом (ч. 3 ст. 369-2 КК України).
Із матеріалів справи стало відомо про один епізод. Так, 10 липня 2024 року чоловік, перебуваючи в с. Хорошево Харківського району, звернувся до військовослужбовця ЗСУ (перебуває на посаді кулеметника) з проханням надати консультацію щодо отримання підстав уникнення мобілізації та можливості виїхати за межі України.
Військовослужбовець повідомив, що завдяки його особистим зв`язкам з посадовими особами МСЕК, ВЛК та військкомату він може вирішити питання щодо отримання документів про непридатність до військової служби з подальшим виключенням з обліку військовозобов`язаних. Він додав, що рішення буде прийняте, якщо він отримає 150 000 грн (трьома етапами по 50 000 грн).
Через декілька днів перші 30 000 грн за рішення щодо непридатності були передані. А наприкінці серпня остаточна сума за “вирішення питання” збільшилась до 180 тис. грн: уранці 28 серпня, перебуваючи на території автопарковки, військовослужбовець одержав залишкові 150 000 грн.
Військовослужбовцю, який був посередником, обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів, з правом внести заставу розміром 60 000 грн (гроші не внесли).
З 24 лютого 2022 року до середини жовтня цього року у Міжрайонній спеціалізованій кардіологічній МСЕК №1 (це тільки хвороби, які стосуються сфери кардіології) було прийнято 440 рішень щодо надання груп інвалідності.
Нагадаємо, що за даними розслідування ХАЦ, зі 120 лікарів харківських МСЕК, які подавали декларації за 2023 рік більше половини, а саме 62, мають пенсії.
#хац_контроль