Нова заступниця Синєгубова: бізнес у росії, тендери стоматології та зв’язки з “мураєвцями”

Нова заступниця голови Харківської обласної військової адміністрації Олена Логвинова кілька років тому мала бізнес у російській федерації та роздавала підряди своєму близькому оточенню.

Фото: kharkivoda.gov.ua


Нагадаємо, 1 вересня 2023 року Логвинову, яка, за даними медіа, приходиться двоюрідною сестрою нардепу від партії “Слуга Народу” Павлу Якименку, призначили заступницею начальника Харківської ОВА. Вона відповідає за медичний напрямок.

До призначення у ХОВА Олена Логвинова очолювала стоматологічну поліклініку №7. 

Спочатку про зв’язок Логвинової з партією Мураєва “Наші” три дні тому написав харківський журналіст Павло Федосенко.

“Згідно з реєстром Сlarity Рroject, пані Логвинова була головою Шевченківської районної організації партії “Наші”. Так-так, тієї самої забороненої партії колаборанта Євгенія Мураєва. Можна було б припустити, що то якась інша Олена Валентинівна Логвинова, та членом Ради того ж партосередка вказана Юлія Валентинівна Якименко – рідна сестра заступниці голови ХОВА та лікарка в тій самій стоматполіклініці №7″, – повідомив Федосенко у Фейсбук.

Згодом видання KHARKIV Today повідомило, що офіс Шевченківського районного осередку партії Мураєва у Харкові був зареєстрований за адресою вул. Ахсарова, 1а, кв. 36. До початку 2020 року за тією ж адресою була зареєстрована приватна стоматологічна практика Олени Логвинової. Про це свідчать дані з системи аналітики відкритих даних.

Юридична адреса одного з осередків партії “Наші” у Харковіі. Фото: скрин.

ХАЦ знайшов інші цікаві факти.

Зокрема, Олена Логвинова та Юлія Якименко полюбляли відпочивати разом із діючим заступником Зміївського міського голови Денисом Челапко. 

Фото з відпочинку. Юлія Якименко, Олена Логвинова та Денис Челапко. Джерело: 057.ua

У тексті залишимо лише одну світлину, де вони утрьох. Челапко теж був дотичним до партії “Наші”, зокрема, працював спостерігачем від цієї партії на президентських виборах 2019 року.

Партійні зміни Челапко доволі цікаві: із 2015 року він був головою фракції “Відродження” у Зміївській міській раді, фігурував у фінансових звітах “ОПЗЖ”, а 2021 року обрався депутатом міськради від “Слуги народу” та став заступником Зміївського міського голови. 

Але є й інші зв’язки з Логвиновою. Так, ФОП Челапко Денис Валерійович отримав підрядів від стоматологічної поліклініки № 7, яку очолювала Логвинова, на суму понад 130 000 гривень.

Раніше Челапко також був засновником двох фірм, ТОВ “Листівка.UA” та ТОВ “Арт-Презент”. Так ось, перша фірма активно торгувала з росіянами, про що свідчать експортні декларації на сайті Import.Genius.


Російським контрагентом було ТОВ “Торговый Дом “Хороший подарок”.

Єдиним засновником цієї фірми, що працювала до 2021 року, був якраз Денис Челапко, а директором зазначена росіянка Олена Вишнякова.

Цікаво, що за шебекінською адресою фірми Челапко працювала ще одна компанія – “Алгоритм Плюс”, однією зі співвласниць якої була та сама Вишнякова, а іншою – Олена Валентинівна Логвинова.

Бізнесово ця компанія успіху не мала: придбала обладнання в “Укрелектромашу”, за яке потім з фірми Логвинової стягували гроші у судовому порядку.

Ця фірма уже ліквідована, але зв’язок з Вишняковою не перервався.

До 24 лютого 2022 року, початку повномасштабного вторгнення, росіянка Вишнякова, яка має ФОП в Україні, отримувала підряди як від стоматологічної поліклініки № 7, де була керівником Логвинова, так і від структурних підрозділів Зміївської міськради, де першим заступником працює Челапко. Більше того, у тендерній документації Вишнякова надає контактний номер телефону, який також використовує ТОВ “Листівка.ЮА”, де засновником був Челапко.

ХАЦ звернувся за коментарем до пресслужби Харківської ОВА

Олена Логвинова зазначила, що зараз не є власником жодної компанії, а також ніколи не мала і не має нерухомості на території рф. 

“Ні вона, ні її родичі не мають бізнесу в росії. Жодних дивідендів, прибутку з рф Логвинова не отримувала. Вказана вами компанія закрилася та була ліквідована ще наприкінці 2019 – на початку 2020 років, ще до того, як Логвинова стала головним лікарем влітку 2020 року”, – йдеться у відповіді.

Щодо укладання договорів з колишньою бізнес-партнеркою, то Логвинова прокоментувала наступне:

“Олена Вишнякова була підприємцем. Зокрема для стоматполіклініки №7 постачала канцтовари та побутову хімію за прямими договорами та за найнижчою ціною. На підтвердження цих слів можуть бути надані всі договори. Поліклініка на той час багато з ким мала договори і купували у тих, хто пропонував найнижчу ціну”, йдеться у відповіді.

Варто зазначити, що за даними сайту clarity-project.info Вішнякова обслуговувала окрім стоматполіклініки № 7 лише структурні підрозділи Зміївської міськради.

Тож новою заступницею голови Харківської обласної військової адміністрації стала людина, яка мала стійкі зв’язки з країною-агресоркою, із забороненої партії Євгенія Мураєва, підозрюваного у державній зраді та яка без тендерів віддає підряди своєму близькому оточенню. От такий старт.

#ХАЦ_Контроль