На Весніна знімають трамвайні рейки: на розширення дороги планували витратити 200 мільйонів

Сьогодні стало відомо, що на вулиці Весніна прибирають трамвайні колії.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image-1024x440.png

Ще до повномасштабного російського вторгнення в Україну, Харківська міськрада планувала розширення вулиці Весніна за рахунок зносу однієї трамвайної колії і запуску реверсивного руху. Проти цього тоді активно виступали експерти та активісти міста. Але зараз здається, що трамваю на Весніна не буде взагалі.

Харківська міська рада підтвердила, що трамвай на Весніна демонтується. У зв’язку з тим, що російські окупанти обстріляли трамвайне депо, міськрада запевняє, що трамваїв у Харкові більше немає.

Знищено підстанції, які забезпечували їхню роботу. Зруйновано депо. На зміну трамваю у місті десь прийде тролейбус, десь муніципальні автобуси.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу image-1.png

Нагадаємо, що на реконструкцію трамвайної колії по вул. Весніна та втілення реверсивного руху трамваїв, проти якого виступають експерти та активісти,міськрада планувала виділити 200 млн. грн. І це не враховуючи Журавлівський спуск.

Потім профільне управління міськради відмінило закупівлю щодо реконструкції вулиці Весніна на ділянці від вул. Алчевських до вул. Пушкінської вартістю 110 млн. грн., у зв’язку з дефіцитом коштів доходної частини бюджету. Але реконструкцію цієї ділянки вул. Весніна все одно проведуть і звісно, що вона не буде дешевшою ніж 110 млн. грн.

Поки лише укладений договір на розширення вул. Весніна на ділянці від вул. Сумської до вул. Алчевських вартістю 81,2 млн. грн. Договір уклали з турецьким консорціумом “Блек Сі Консорціум” з оточення Олександра Ярославського.

На даний момент, на реконструкцію трьох ділянок по вул. Весніна та Журавлівському узвозу запланували у міськраді виділити 173,7 млн грн. Але це сума, яка буде збільшуватись і остаточна вартість реконструкції буде точно більшою, ніж 200 млн. грн.