На Харківщині оголосили тендер на консерваційні роботи у “Будинку Сковороди”

Обласний комунальний заклад “Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди” оголосив тендер на роботи зі збереження будинку, у якому жив філософ. Вартість робіт становить 8,5 млн грн.

Про це стало відомо з сайту “Prozorro”.

Поки що йдеться про невідкладні першочергові протиаварійні та консерваційні роботи “будинку, у якому жив і помер Сковорода”.

Роботи мають провести до 30 травня 2024 року. 

Нагадаємо, у ніч на 7 травня 2022 року музей Сковороди значно пошкоджений від російського ракетного удару. Снаряд тоді влетів у дах будівлі – приміщення фактично було знищено.

Наприкінці 2022 року депутати облради планували, що цього року на реставрацію музею витратять майже сто мільйонів гривень. Більшість суми мали витратити якраз на реставрацію пам’ятки історії національного значення – будинок поміщика А. Ковалівського, у якому Сковорода провів останній період свого життя (1790-1794 р.р.).

Однак до проведення тендерів та реального виділення коштів справа не доходила. Лише зараз музей оголосив перший тендер на консерваційні роботи.

Нагадаємо, івенти музею проводять у вцілілій пам’ятці архітектури XIX cтоліття – коморі. Тут відбуватимуться майстер-класи, інтерактивні програми, покази фільмів, лекції тощо.

#ХАЦ_Контроль