Харківський національний економічний університет ім. Кузнеця уклав угоду з ТОВ “Авєга” на проведення невідкладних робіт у будинку по Полтавському шляху, 1. Вартість робіт 2,95 млн грн.

Про це стало відомо в результаті моніторингу сайту “Prozorro”.

Мова йде про проведення невідкладних ремонтних робіт у корпусі ХНЕУ. Це той самий “зелений будинок” на початку Полтавського шляху, пам ’ятка містобудування та архітектури місцевого значення “Кінотеатр ім. К. Маркса”, охоронний номер 7292-Ха.

За ці гроші підрядник має зробити захисну галерею, закрити вікна та двері будівлі, а також виконати консервацію покрівлі з ремонтом водостоків.

Роботи мають бути завершені до кінця року.

ТОВ “Авєга” – підрядник, що спеціалізується на ремонті медичних та культурних закладів у Харкові.

Варто зазначити, що кошторис робіт у договорі не завантажений.

Директором та засновником підприємства є Сергій Цомах.

27 серпня 2022 року у Павлівську площу, що знаходиться навпроти будинку через річку, влучила ракета С-300. Від вібрацій у старій будівлі обвалилися дерев’яні перекриття. 

Улітку 2023 року Харківська обласна прокуратура звернулася до суду, щоб змусити університет зайнятись ремонтом пам’ятки архітектури.

Нагадаємо, триповерховий зелений дім на Полтавському пережив чимало власників. Збудований у 1888 році для колезького радника Карла Буркевича, він був і прибутковим будинком, і крамницею зі складами. У радянський час тут були кінотеатр, архітектурний та машинобудівний технікуми, у 2006 році будівля перейшла до власності ХНЕУ. Уже тоді вона була в досить занедбаному стані, а реставрацію проєктанти оцінили в 90 мільйонів гривень. Тоді університет нічого не зробив.

#ХАЦ_Контроль