Кого звинувачують у допомозі російським окупантам в Ізюмі. Подробиці

Сьогодні мер міста Ізюм Валерій Марченко звинуватив декількох місцевих політиків у колаборантстві та допомозі російській армії. Це депутати Анатолій Фомічевський та Юрій Козлов, Владислав Соколов (екс-міліціонер) та колишній мер Ізюма Олександр Божков (обирався від Партії регіонів).

Декілька днів тому, ХАЦ випустив матеріал, де розповів про тих осіб, які допомагають російським окупантам в Козачій Лопані.

Ми анонсували, що це далеко не останній матеріал на цю тему. Сьогодні мова піде про місто Ізюм.

Мова йде про місто Ізюм Харківської області, запеклі  бої за яке точаться вже понад два тижні. Місто знаходиться в блокаді, північна частина зайнята російськими окупантами, південна частина блокується і провезти туди гуманітарну допомогу чи організувати гуманітарний коридор не вдається: росіяни не дають. За словами Марченка, колаборанти займаються не лише “пропагандою”, а й допомагають ворогові будувати понтони.

Як пише видання Kharkiv.Today, за інформацією начальника відділу Ізюмської міськради Максима Стрельника, колаборанти також надають ворогам інформацію про розташування військ Збройних сил України, доносять інформацію про місцевих активістів, підприємців, військовослужбовців тероборони та членів їхніх сімей.

Тож кого Марченко називає ізюмськими колаборантами.

Наприклад, Анатолій Фомичевський відомий давно саме тим, що демонстрував свою проросійську позицію. Фомичевський чинний депутат Ізюмської міської ради, висувався  на посаду мера Ізюма від політичної партії «Опозиційна платформа-За життя». Це вже не перша спроба кандидата отримати крісло голови Ізюму.

Возможно, это изображение (1 человек)

У 2010 році Фомичевський балотувався на посаду міського голови Ізюму та в депутати Ізюмської міської ради від вже забороненої «Комуністичної партії України». Крісло мера не здобув, але депутатом Ізюмської міської ради VI скликання був обраний. На парламентських виборах 2012 року висувався у 177-му окрузі (з центром у Куп’янську) знову від «Комуністичної партії України». На позачергових парламентських виборах 2014 року йшов за списком «КПУ» під 44-м номером. На місцевих виборах 2015 року Анатолій Фомичевський балотувався у мери Ізюму від політичної партії «Ліва опозиція» – тодішний аналог вже забороненої КПУ. Посади не здобув (став третім серед кандидатів за ступенем підтримки з боку виборців: отримав 16,8% голосів).

Після заборони діяльності «Комуністичної партії України» Фомичевський, судячи з усього, залишився симпатиком її ідеології і має проросійські політичні орієнтири. Місцеві ЗМІ публікували матеріали про його прихильність до «руського міру», організацію акції «Безсмертний полк» у 2017-му в Ізюмі, участь у російській телепередачі політичної тематики у 2019 році.

У 2020 році, за декілька місяців до місцевих виборів, Фомичевський став очільником Ізюмського осередку політичної партії «Опозиційна платформа-За життя», під брендом якої балотується у мери.

У соціальних мережах Фомичевський всі ці роки постив заборонену комуністичну атрибутику, які накладав навіть на карту України, поздоровляв підписників з жовтневою революцією, сумував за СРСР тощо.

За інформацією Депо.Харків навесні 2014 року Фомічевський також брав участь у масових антиукраїнських мітингах у Донецьку та підтримував прихильників “ДНР”. Фотографії з донецькими сепаратистами Фомічевський навесні 2014 року сам викладав на своїй сторінці в соцмережі”.

В мэры Изюма баллотируется экс-коммунист, включенный в список "Миротворца"  - NewsRoom

Видання “Хвиля” писало, що коли через Ізюм на Донбас стали стягувати українських військових, Анатолій Фомічевський називав це «введенням військ» в Ізюм і намагався підбити жителів міста на масові виступи проти ЗСУ. Тоді ж Фомічевський закликав усіх бажаючих приходити до офісу КПУ для вивчення досвіду партизанів «Молодої гвардії» та ведення війни проти «фашистів».

Тож щодо можливого колаборантства Фомічевського жодних питань, то інформації щодо інших не так багато, вони публічно не демонстрували антиукраїнських висловлювань.  Крім того, варто вказати, що вони були у опозиції до Марченка.

Другим колаборантом міський голова Валерій Марченко назвав депутата Ізюмської міської ради Юрія Козлова. Обрався до міськради в 2020 році від партії “Блок Світличної Разом!”. Також в 2020 від цієї партії балотувався в мери Ізюма. Про Козлова відомо, що це голова Ізюмського відокремленого підрозділу громадської організації «Стоп корупції», раніше очолював Управління молоді та спорту Ізюмської міської ради. Має довгий публічний конфлікт з діючим мером міста Валерієм Марченком. Сторони один на одного подавали до суду.

17 березня керівник організації “Стоп корупція” Роман Бочкала на своїй сторінці у Фейсбук вказав, що з Козловим немає зв’язку.

На даний момент, жодної інформації у соціальних мережах щодо можливих зв’язків Козлова з російськими окупантами або закликів співпрацювати з ними – не бачимо. 

Також серед прізвищ нібито колаборантів Марченко згадав Олександра Божкова. Божков був лікарем-хірургом, потім перейшов на роботу в Ізюмську райдержадміністрацію, завідуючим відділом охорони здоров’я. З 2006 по 2009 роки пропрацював віце-мером Ізюма з гуманітарних питань. Після чого двічі обирався мером Ізюма. У 2009 році на позачергових виборах Божкова обрали мером від “Партії Регіонів. У 2010 році він обрався повторно від “Партії Регіонів”. 

Серед колаборантів Марченко обозначив і екс-міліціонера Владислава Соколова. Скоріше за все мова йде про кандидата на посаду голови Ізюма в 2020 році від партії “Наш край”. Під час балотування, вказував що є завідувачем сектору банківської безпеки активів фізичних осіб у ПАТ КВ «Ощадбанк». 

На даний час, працівники Державного Бюро Розслідувань розпочали досудове розслідування за фактом державної зради колишнього міського голови міста Ізюм, двох чинних депутатів Ізюмської міськради та експрацівника поліції.

Павло Новик, Євген Лісічкін.