Лікаря Мереф’янської лікарні, який обіцяв військовозобов’язаному “обмежену придатність”, оштрафували

Суд визнав винним лікаря Мереф’янської лікарні (зараз працює хірургом у приватній клініці “Хелп Мед”) у спробі допомогти зробити обмежену придатність для військовозобов’язаного (ч.2 ст. 369-2 КК України – одержання неправомірної вигоди за вплив на рішення) та призначив покарання у вигляді штрафу розміром в 68 000 грн. Про це стало відомо з вироку Дзержинського райсуду міста Харкова.

За даними ХАЦ, мова йде про Сергія Синька.

У червні 2023 року військовозобов’язаний чоловік звернувся до Мереф’янської лікарні, щоб отримати лікарську довідку про наявне хронічне захворювання. У реєстратурі йому повідомили, що для отримання медичної документації на підтвердження хронічного захворювання йому необхідно бути зареєстрованим у Мерефі та укласти декларацію із сімейним лікарем. Чоловіку дали номер телефона лікаря. Це і був Сергій Синько.

Після телефонної розмови військовозобов’язаний та лікар зустрілися на майдані Свободи у Харкові. Тоді, 11 липня, Синько повідомив, що може вплинути на прийняття рішення та допомогти в оформленні лікарських довідок для статусу “обмежено придатний до військової служби”. Лікар зазначив, що це буде коштувати 2 000 доларів.

Через два дні Синько отримав 1 000 доларів, повідомивши, що лікарські довідки будуть виготовлені через місяць. 31 серпня йому передали ще 500 доларів.

Синько намагався здійснити вплив на посадових осіб лікарні для оформлення пацієнта на стаціонарне лікування.

У суді Синько визнав вину повністю.

Докладно про те, хто і як заробляє на мобілізації у Харкові, можна прочитати в нашому розслідуванні.

#хац_контроль