КОМУНАЛЬНОГО РИНКУ БАРАБАШОВО ПОКИ НЕ БУДЕ: МИСТЕЦТВО ПЕРЕКОНАННЯ КЕРНЕСА АБО ПРИРОДНА ЗДАТНІСТЬ ДОМОВЛЯТИСЯ ФЕЛЬДМАНА

 width=

Останні 3-4 місяці харків’яни передчували гостре політичне протистояння між Харківським міським головою Геннадієм Кернесом та харківським депутатом Верховної Ради Олександром Фельдманом. Це вже не перше загострення у відносинах між цими особами.

Почалося все з суперечок щодо місця, де має стояти знаменита скульптура «Скрипаль на даху», а продовжилось тим, що у міської влади з’явились претензії і до головного активу Фельдмана – ринку Барабашово.

Слідкуючи за напруженням у відносинах Фельдмана та Кернеса, мало для кого стало несподіванкою те, що в порядку денному на сесію міськради, яка відбулась 19 квітня, було спочатку винесене питання створення комунального ринку «Барабашово». 

Розпорядження про порядок денний Геннадій Кернес підписав 5 квітня, а 7 квітня він був опублікований в «Харьковских известиях».

Але, одразу після публікації порядку денного сесії, за чутками з обох конфліктуючих таборів, почалися інтенсивні переговори про те, щоб локалізувати конфлікт. Багато обізнаних прогнозували, що конфлікт не доживе навіть до сесії міськради. Так в підсумку і вийшло.

З’явилося в проектах рішень сесії питання про продовження оренди ТОВ «Перехрестя Плюс» земельної ділянки площею 4,69 гектари за адресою проспект Льва Ландау, 182 (в минулому 50-річчя СРСР) до кінця 2017 року.

Але, 19 квітня, вже на сесії, депутати проголосували, щоб надати ці 4,69 га в оренду ТОВ «Перехрестя Плюс» до 1 травня 2021 року. Ця земля – це торгівельні майданчики ринку (фото 5), через вулицю Академіка Павлова від станції метро «Барабашово».

Кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Перехрестя Плюс» є нардеп Олександр Фельдман. Цю інформацію Фельдман вказує в своїй електронній декларації за 2016 рік.

Керівником та підписантом ТОВ «Перехрестя Плюс» є менеджер Фельдмана,
Андрій Моденов. Раніше власниками ТОВ «Перехрестя плюс» були ПАТ «АВЕК Холдинг» та син нардепа, також Олександр Фельдман.

Розташоване «Перехрестя Плюс» за адресою – Сумська, 70, де розташована також галерея «АВЕК» та більшість офісів фірм Фельдмана.

Важко собі уявити, щоб Харківська міськрада проголосувала за таку довгострокову оренду майже 5 гектарів землі для ринку Олександра Фельдмана, якби існував ще конфлікт між міським головою та нардепом.

Ну, і звісно, що питання створення комунального ринку «Барабашово» теж прибрали з порядку денного сесії, яка відбулась в цю середу.

Ось і все, розходимося.