11 липня Офіс генерального прокурора повідомив про підозру у колаборційній діяльності так званому “керівнику народної міліції” окупованого Шевченкового В’ячеславу Артюхову.
“Артюхов, перебуваючи на території смт Шевченкове, з березня по травень 2022 року добровільно погодився на призначення на посаду “керівника народної міліції смт Шевченкове Харківської області”, — сказано в повідомленні.
Чоловік залишається на посаді до сьогодні.
Крім цього, слідство встановило, що з березня по травень цього року Артюхов у формі збройних сил російської федерації та зі стрілковим озброєнням як “керівник народної міліції” у Шевченковому допомагав російській армії розшукувати поліцейських, які до війни працювали у Куп’янському районному відділі поліції Головного управління Нацполіції в Харківській області, аби схилити їх до переходу на бік окупантів.
У цей же період, за даними слідства, Артюхов допоміг окупантам облаштувати фортифікаційні споруди (блокпост) у Шевченковому.
Людина з таким ПІБ з смт. Шевченкове є серед численних співзасновників ТОВ “Сільськогосподарське підприємство “Шевченківське”, а раніше власником та директором харківського ТОВ “Дакс-Агро”.
Нагадаємо, що два дні тому стало відомо, що в окупованому Шевченковому невідомі побили місцевого гауляйтера від російських окупантів Андрія Стрижка, коли той йшов додому.
13 липня Харківська обласна прокуратура повідомила про підозру за публічну наругу над Гербом України мешканцю Куп’янська Іллі Гаманіну.
Наприкінці червня біля будинку культури у селі Петропавлівка Куп’янського району 18-річний Гаманін у компанії молодих людей знищив тризуб на стіні будівлі. Слідчі встановлюють інших учасників наруги над державним символом.
“Підозрюваний та ще одна особа піднялись на автокрані до фасаду будівлі та почали бити молотком по державному символу. Після цього підозрюваний з особливим цинізмом кидав частини герба на землю, “хизуючись” своїми діями на камеру”, — йдеться у повідомленні.
Гаманін є студентом 3 курсу медичного коледжу у Куп’янську, був в молодіжній раді Куп’янської міськради, а зараз є членом пропагандистської проросійської молодіжної організації “Время первых”, яку створили у Куп’янську вже після окупації міста.
14 липня Харківська обласна прокуратура повідомила про підозру 54-річній Зої Фінько з Куп’янська за те, що добровільно зайняла посаду керівника підрозділу пенсійного забезпечення так званої «тимчасової цивільної адміністрації Харківської області».
Серед обов‘язків Фінько – видача «допомоги» від країни-агресора у сумі 10 тис. рублів.
Також 14 липня стало відомо, що Харківська облпрокуратура повідомила про підозру 55-річній начальниці відділу освіти Вовчанської міської ради Вірі Сороковій за співпрацю з російськими окупантами та антиукраїсньку агітацію та пропаганду, а також впровадження стандартів освіти рф. Крім того, Сорокова закликала колег співпрацювати з новоствореною “владою”.
Також 14 липня Офіс генерального прокурора повідомив про підозру так званому заступнику директора “Куп’янської залізниці” Ярославу Соколовському.
Чоловіка підозрюють в колабораційній діяльності.
За даними слідчих, 45-річний чоловік добровільно пішов на співпрацю з окупаційною адміністрацією та з травня обіймає “посаду” так званого заступника директора так званої “Куп’янської залізниці”. Також він обіймає посаду начальника виробничого підрозділу “Куп’янська дистанція захисних лісонасаджень”.
Соколовський передав окупаційним військам матеріальні ресурси, які перебували на балансі підрозділу.
Крім цього, так званим директором “Куп’янської залізниці” став Олег Глєбов.
Глєбов керує вивозом краденого зерна до росії, чекаючи для цього вагони від “российских железных дорог”.
Як повідомляє Kharkiv Today, до початку повномасштабної війни росії проти України Глєбов працював ревізором на залізниці у Купʼянську.