Керівник відділу культури і туризму Вовчанської міськради Микола Лесніков співпрацює з російськими окупантами. Про ще одного колаборанта вдалось дізнатись з репортажу російських пропагандистських ЗМІ.

Лесніков після повномасштабного російського вторгнення в Україну став так званим “заступником голови військово-цивільної адміністрації у місті Вовчанськ”.

Лесніков вчора під час святкування дня прапора країни-окупанта заявив, що мешканці Вовчанська є одним народом з росією: “Нас не можна роз’єднати, російський прапор – це символ стабільності та миру, наше майбутнє можливе лише з росією”.

До того, як в 2021 році зайняти посаду керівника відділу культури і туризму Вовчанської міськради, Лесніков з 2016 року займав посаду керівника відділу культури та туризму Вовчанської райдержадміністрації. Після укрупнення районів в області і ліквідації Вовчанської РДА, Лесніков перейшов на аналогічну посаду у Вовчанську міськраду.

Ще раніше Лесніков працював заступником голови Вовчанської райдержадміністрації.

Директором дитячого досугового центру єдиної росії у Вовчанську стала Інна Валеріївна Прудіус. Про це повідомили в одному з телеграм-пабліків окупантів. Це вчителька російської мови та зарубіжної літератури в Вовчанському ліцеї №1. Саме в цьому навчальному закладі російські окупанти планують очно навчати дітей з 1 вересня. Саме в цей ліцей партія єдина росія привезла підручники з російської шкільної програми.

Інна Прудіус

Також російські окупанти планують роботу з 1 вересня дитячого садочка №2. Як повідомляють пропагандисти окупантів, директором цього закладу призначили Ірину Володимирівну Осіїк. В 2019 році ця особа в Харківській академії неперервної освіти пройшла курси підвищення кваліфікації за напрямком “Практичні психологи ЗДО”. Ірина Осіїк називає дітей, які проживають у Вовчанську, “русскими” і ці діти повинні з самого початку це розуміти: “Ми розуміємо, що наші руські діти повинні з самого початку розуміти, що вони – руські. Саме тому проблем в освіті в жодному разі не повинно бути”.

Також пропагандистські ресурси повідомляють, що комендантом міста Вовчанська є Шавиря Олександр Іванович.

Як повідомляє “YouControl”, людина з таким ПІБом є керівником та власником фермерських госпоодарств “Котон” та “Котон-1”, які зареєстровані в селі Юрченкове Вовчанської тергромади Чугуївського району. Крім цього Шавиря є підписантом та співвласником вовчанського ТОВ “Ринок”, яке займаєтться управлінням нерухомості, власної та орендованої. Раніше Шавиря також був керівником та співвласником ТОВ “Бета”, яке займалось роздрібною торгівлею в неспеціалізованих магазинах. Зараз це ТОВ припинило існування.

Нагадаємо, що мера Вовчанська Анатолія Степанця підозрюють у державні зраді за участь в засіданні колаборантів на початку червня цього року у Куп’янську. Також ХАЦ повідомляв про те, що заступники мера Вовчанська теж стали колаборантами.